368.media

Мережу пунктів обміну Fin Union викрили у завданні збитків державі на 25,66 млн гривень

Мережу пунктів обміну Fin Union викрили у завданні збитків державі на 25,66 млн гривень

Офіс генпрокурора та головне слідче управління Нацполіції розслідує діяльність фінансової групи мережі “чорних” пунктів обміну Fin Union, яка оперує в Україні та Польщі. За даними правоохоронців, збитки від діяльності ОЗУ склали для бюджету в 25,66 млн гривень тільки за минулий рік. 

Про це редакція 368.media  дізналася з кримінального провадження за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК.

Групою Fin Union у змові з поки що невстановленими менеджерами банківських та фінустанов, а також з податківцями та митниками, організовано реєстрацію на “фунтів” комерційних структур, які шляхом не відображення в податковій та бухгалтерській звітності імпортних операцій, даних щодо реальних постачальників ТМЦ, підміни офіційних документів щодо походження товару здійснюють документальне оформлення, придбання та продаж товарів без реального руху активів з метою завищення податкового кредиту підприємств-резидентів з ознаками «ризиковості», що надає змогу ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах та заявляти до бюджетного відшкодування ПДВ.

Група здійснює протиправне переміщення контрафактної продукції за підробленими документами через митний кордон по підробним документам.

Основними напрямами протиправної фінансової діяльності є:

В місцях, де група Fin Union здійснювала обмін, а саме вул. Т.Костюшка,5 у Львові, вилучили 8,51 млн гривень, 19,2 тис. доларів, 2,28 тис. євро та 100 фунтів стерлінгів. У Києві в обміннику Fin Union на вул. Є.Чикаленка, 20 вилучили 251 тис. доларів, 53,66 тис. євро та 2,34 млн гривень.

При обшуках в столиці у кур’єра знайшли велику кількість готівки. З Peugeot Partner (2023) вилучили 11,5 млн гривень, 150 тис. євро, 100 тис. доларів, а з Toyota Camry (2013) – 243,13 тис. доларів.

Цікаво, що частина вилучених коштів належала скандальному ТОВ «ФК «Октава Фінанс» та ТОВ «Преміум фінанс».

Компанія «Октава Фінанс» була частиною мережі «чорних» обмінних пунктів Fin Union, що діяли у 20 областях України.

Учасники схеми, окрім організатора, є ще двоє співорганізаторів, адміністратор з бухгалтером, двоє касирів та четверо кур’єрів. Встановлено, що ймовірний прибуток групи від валютних операцій мг скласти 3,46 млн доларів, що складає 142,5 млн гривень за курсом НБУ на березень цього року, а сума грошових коштів, яку ймовірно не доплатила група Fin Union за минулий рік до державного бюджету в вигляді податку на прибуток підприємствН внаслідок здійснення валютних операцій з використанням заборонених платіжних систем без відповідних дозволів НБУ і без відображення вказаних операцій в бухгалтерському та податковому обліках, становить 25,66 млн гривень.

В Україні є компанія “Фінюніон” (45293146), яку створили у. 2023 році. Її директором вказана Веремієнко Катерина Олексіївна, а засновником – Владислав Ігорович Савченко з Запоріжжя. Капітал складає 5 млн гривень.

До цього фірму очолювала дружина бізнесмена Наталія Рафаїлівна Савченко, а директором була Прєснякова Іванна Вікторівна. Ще в 2024 році вона була головним економістом управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ.

Владислав Савченко

Владислав Савченко також має частку у польскому проєкті Fin Union, що займається обміном валют та криптовалют.

Савченко з родиною мешкає за кордоном, переважно у Варшаві. Вказується, що він засновник міжнародної групи компаній Powercode, телевізійний експерт в питаннях IT та кризового менеджменту. Президент «Європейської Асоціації Програмної Інженерії» (EASE).

 

Exit mobile version