Заступник керівника Київської міської прокуратури в інтересах Фонду державного майна подано позов проти Федерації профспілок України та департаменту комунальної власності КМДА.
Як повідомляє редакція 368.media, йдеться про повернення державі пам’ятки національного значення — комплексу будівель колишнього Інституту шляхетних дівчат (Інститут благородних дівиць), що розташований у Києві, Алея Героїв Небесної Сотні, 1 (колишня Інститутська, 1).
Це класична будівля класицизму, зведена 1838–1843 років за проектом архітектора Вікентія Беретті: жовтий фасад з білими колонами, один з символів центрального Києва. Після революції 1917 року інститут закрили, у 1930-х роках тут розміщувалося управління НКВС УРСР (з камерами в підвалах), пізніше — Жовтневий палац культури (з 1958 року), а нині — Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневий палац), один з найбільших концертних майданчиків Києва (зал на понад 2000 місць).
Що вимагає прокуратура та ФДМУ
- Скасувати свідоцтво про право власності ФПУ від 28 березня 2007 року (серія САВ № 253598) на комплекс площею 17 597,7 м².
- Скасувати державну реєстрацію права приватної власності ФПУ на цей об’єкт (реєстраційний номер 1192810880000), зокрема головний корпус та флігель (літери А, А2) площею 16 329 м², машинне відділення, гаражі, склади (літера Б) площею 1 268,7 м²
- Зобов’язати ФПУ повернути державі пам’ятку
Господарський суд міста Києва 2 березня частково задовольнив клопотання Федерації професійних спілок України (ФПУ) та залучив до участі АРМА як третю особу на стороні відповідача.
Агентству передано в управління арештоване майно за ухвалою Печерського райсуду від 3 червня 2025 року (справа № 757/25582/25-К). АРМА управляє об’єктом, уклавши 9 липня у договір управління з ТОВ «Комбінат Плюс».
Прокурор та ФДМУ заперечували проти залучення додаткових осіб, але суд визнав необхідність участі АРМА для повного розгляду.
