368.media

Виробник FPV-дронів “Укропчик” заплатить 9,6 млн гривень за зрив поставок до ЗСУ

Виробник FPV-дронів "Укропчик" заплатить 9,6 млн гривень за зрив поставок до ЗСУ

Дрон "Укропчик"

З постачальника дронів “Укропчик” для ЗСУ на користь Міноборони стягнули 9,6 млн грн штрафу за порушення умов контракту. 

Про це редакція 368.media дізналася з рішення Господарського суду Києва.

Суд частково задовольнив позов ДП «Агенція оборонних закупівель» до ТОВ «Кальхеон», стягнувши з компанії 3,78 млн грн пені та 5,8 млн грн штрафу за несвоєчасну поставку товарів за державним контрактом №22/2-35-VDK-25 від 22 січня. Суд також зобов’язав відповідача сплатити 383,8 тис. грн судового збору.

Замовник уклав із постачальником контракт на поставку 3 тис. комплектів товарів для потреб безпеки і оборони ЗСУ. Згідно зі специфікацією, поставка мала бути завершена до 15 лютого. Вартість товарів була зафіксована на підставі комерційної пропозиції виконавця, а датою виконання вважалося підписання акту приймання-передачі.

ТОВ «Кальхеон» не виконало зобов’язання вчасно, що призвело до прострочення поставки до кінця березня. Позивач заявив вимоги про стягнення:

Відповідач заперечував позов, посилаючись на істотні зміни обставин, зокрема порушення зобов’язань його контрагентами, що унеможливило своєчасну поставку.

«Кальхеон» також просило зменшити санкції на 95%, аргументуючи це незначним строком прострочення, відсутністю вини та вжиттям усіх можливих заходів для виконання контракту. ДП «Агенція оборонних закупівель» заперечувало зменшення санкцій, стверджуючи, що відповідач не довів наявність обставин непереборної сили чи інших підстав для звільнення від відповідальності.

Товари “Кальхеон”

Відповідач стверджував, що порушення строків поставки сталося через істотні зміни обставин, зокрема через невиконання зобов’язань контрагентами. Там надали висновок Торгово-промислової палати України №803/15-71 від 31 березня про істотні зміни обставин.

Суд не прийняв аргументи про істотні зміни обставин не прийняті, оскільки порушення зобов’язань контрагентами не є підставою для звільнення від відповідальності (ст. 617 ЦКУ, ст. 218 ГКУ).  Водночас суд визнав за можливе зменшити санкції на 70%, враховуючи: відсутність доказів збитків, завданих позивачу через прострочення.

Власником та директором «Кальхеону» є Болілий Вадим Миколайович (30.04.1978). Раніше ця фірма фігурувала у скандалі з контрабандою дронів DJI Mavic через митницю. Сам Болілий надав заперечення редакції, що його компанія не має до цього відношення.

ТОВ “Кальхеон” також отримало позов від ДП МОУ “Агенція оборонних закупівель” про стягнення 56,24 млн гривень через порушення умов договору. Справа № 910/7336/25 в Господарському суді Києва розглядається з липня цього року.

Товари “Кальхеон”

Exit mobile version