Вінничанин Дмитро Чалий, який є родичем нардепа від «Слуг народу» Олега Дунди, різко влетів до тодішнього Міністерства інфраструктури у 2016 році разом з командою Володимира Гройсмана. Без досвіду у портовій сфері Чалий у 2016-2017 роках працював заступником директора морського торгового порту «Чорноморськ» і Одеського МТП.
Як так трапилося? Його до портів привів ексголова «Укрпошти» Ігор Ткачук — брат Геннадія Ткачука, який був нардепом від БПП. Ткачук програв Смелянському та йому підшукали тепле містечко у портах. Туди він перетягнув свого комерційного директора Дмитра Чалого.
У 2018 Мінінфраструктури призначило його ПОЗА КОНКУРСОМ головою правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» строком на три роки на умовах контракту.
Тодішній міністр Володимир Омелян назвав призначення «політичним рішенням». На уточнююче питання, чи відбулося це кадрове призначення за протекцією прем’єр-міністра Гройсмана, міністр інфраструктури не був готовий відповідати. Омелян також послався на «політичне рішення», коли його запитали щодо можливого тиску при затвердженні Чалого на посаду голови правління УДП.
«Я виходив з його особистих характеристик і рекомендацій, які отримав», — додав Омелян.
При цьому Омелян не зміг назвати п’ять досягнень Чалого під час роботи в «Укрпошті» і Одеському морському торговому порту.
Після звільнення Чалий в замовному компліментарному інтерв’ю (мабуть, хотів залишитися в новій команді президента) заявив, що «Було таке політичне рішення відмовитись від проведення конкурсів там, де вони не є обов’язковими. На той час стало зрозуміло, що конкурси не є ефективним засобом відбору кадрів, натомість створюють безліч проблем, відбираючи багато зусиль та часу. Але це тема для іншої розмови».
Звертає на увагу той факт, що наступний міністр інфраструктури Владислав Криклій вказував, що Чалий причетний до привласнення барж разом із одеським депутатом Віктором Баранським, судна якого наразі обслуговують «тіньовий флот» росії.
Тоді Криклій вказував, що Чалий на посаді очільника УДП говорив, що компанія банкрут, але він її готовий приватизувати, був звільнений з посади.
Тобто Чалий намагався отримати цінний державний актив, свідомо доводячи компанію до банкрутства.