ПП «Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб» перевіряють через ухилення від сплати податків.
Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів провадження за ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК.
За версією слідства, службові особи компанії «Ескулаб» за попередньою змовою з бенефіціарними власниками та іншими невстановленими особами ухилились від сплати податку на прибуток шляхом невідображення отриманих готівкових коштів за надання медичних послуг. Ці гроші, нібито, легалізують через придбання нерухомості, в тому числі і в державах ЄС, автомобілів, коштовностей та іншого майна.
Із 1 січня 2020 року по теперішній час, за припущенням слідчих, отримано доходу поза податковою звітністю на суму понад 500 млн гривень.
У рамках кримінального провадження від управління аналізу інформації та управління ризиками БЕБ у Львівській області отримано аналітичне дослідження фінансово-господарської діяльності ПП «ПСМЛ «Ескулаб» за червень 2023-го. У цьому дослідженні за один місяць встановлено заниження податку на прибуток на загальну суму більше 6 млн грн шляхом невідображення отриманих готівкових коштів за надання послуг.
«Ескулаб» має мережу пунктів забору біоматеріалу, що налічує понад 200 одиниць. Останні кілька років між співвласниками компанії триває корпоративний конфлікт. Станіслав Луговський і Сергій Дядюшко мають по 43% акцій і намагаються витіснити один одного. Міноритарний акціонер із часткою 14% Денис Мельник – син ректора Львівського університету Івана Франка – діяв заодно з Луговським.
Акціонери «Ескулабу» судяться між собою, а також ініціювали низку кримінальних проваджень один проти одного. У грудні 2024-го підозру вручили тодішньому голові Господарського суду Львівської області Василю Артимовичу. За версією слідства, Артимович вимагав у співвласника медичної компанії «Ескулаб» Станіслава Луговського неправомірну вигоду для себе, колишнього голови Господарського суду Львівської області Михайла Юркевича та ексголови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького за вплив на суддів Західного апеляційного суду, щоб ті винесли рішення на його користь у двох судових справах.
Початково підозрювані, начебто, хотіли 1 мільйон доларів. НАБУ задокументувало передачу 75 тис. доларів через колишнього суддю Юркевича, Він як суддя у відставці працював у Львівському університеті імені Івана Франка. Син ректора університету той самий Денис Мельник, власник 14% «Есколабу». Як розповідав згодом Юркевич, Мельник-молодший і його бізнес-партнер Луговський заходили до нього в кабінет, обговорюючи свої судові спори по «Ескулабу». Колишні судді Юркевич і Плотніцький, нібито, надавали їм юридичну допомогу.