368.media

Директор «Київпастрансу» при невеликій зарплатні закупив для себе коштовний автопарк

Дмитро Левченко очолив КП «Київпастранс» у 2016 році, пересівши до цього крісла з посади заступника гендиректора підприємства. При цьому, як пише портал «Антікор», він має великий автопарк.

До «Київпастрансу» Дмитра Левченка просунув Роман Романюк, батько його дружини, депутат Верховної Ради, член кличківського «УДАРу».

Муніципальний службовець із не дуже високою зарплатою (згідно з останньою доступною декларацією, вона у нього становила лише 553 тис. гривень на рік) має цілий автопарк розкішних машин, маєтки в елітному Козині та Старих Петрівцях, квартири у новобудовах преміум-класу, яхту, дорогий годинник (серед них — Rolex та Ulysse Nardin).

Це робота важка та невдячна – тендерів, оголошених «Київпастрансом», тисячі, але саме тут і криється той клондайк, який забезпечує Дмитру Левченку його яхти, вілли, машини та інші радощі багатого життя. У 2023 році сума грошей, витрачених на закупівлю послуг та обладнання для підприємства, склала 2 173 103 903 гривні; 2022-го — 2 736 090 927 гривень, 2021-го — 5 039 714 497 гривень. Суми величезні і всі вони йдуть з бюджету столиці.

Серед ТОП-10 тендерів від «Київпастрансу» в очі одразу впадає закупівля запчастин у ТОВ «МАЗтранссервіс» на мільйон з гривень. ТОВ «МАЗтранссервіс» підприємство українське, та ось торгує воно білоруськими запчастинами. Для білоруських автобусів і тролейбусів, яке купило КП «Київпастранс» у МАЗу. 2021 року ВАКС зобов’язав НАБУ відкрити кримінальну справу за фактом цієї закупівлі. Про долю цієї кримінальної справи нічого не чути, хоча постановити Левченку та Кличку мали розкрадання кількох сотень мільйонів гривень. Після 24 лютого минулого року ситуація посилилася – запчастини для цих МАЗів виготовляє Білорусія. Де їх беруть постачальники «Київпастрансу»? Шлях один – лише контрабанда. Чи знає директор «Київпастрансу», оголошуючи тендери на купівлю запчастин для білоруської техніки, звідки вони приїдуть до України? Питання риторичне.

Ще один тендер, про який мало хто знає, – покупка польських трамваїв фірми Pesa. Фірма польська, та тільки трамваї виготовлялися на «Уралвагонзаводі». Було куплено 40 трамвайних вагонів за 61 мільйон євро. Кримінальної справи немає, хоча умови тендеру було прописано саме під цього виробника. З запчастинами та сама історія – чи виробляє їх Росія, де їх бере Левченко після початку великої війни?

За фактом ще одного тендеру – підряду на реконструкцію трамвайних переїздів у столиці на загальну суму понад 120 мільйонів гривень, який отримало ТОВ «Рейлбуд», ще у 2017 році було відкрито кримінальну справу № 12018100010007651. За матеріалами слідства, КП «Київпастранс» завищило ціну покупки рівно вдесятеро. Чистий прибуток Левченка порахувати неважко – 108 мільйонів. Справа є, та ось тільки останнє засідання суду щодо нього відбулося аж у березні 2021 року – термін досудового слідства продовжили на півроку, до 10 серпня 2021 року. Після цього – все, тиша. Справа розвалилася.

Це не єдина справа, розвалена у судах. Така доля, наприклад, спіткала справу про закупівлю палива у фіктивних постачальників на суму 30 млн гривень.

Exit mobile version