Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів закрила дисциплінарне провадження стосовно заступника начальника відділу кадрової роботи та державної служби Одеської обласної прокуратури Сергія Степановича Одабашяна, бо не виявила в його діях складу дисциплінарного проступку.
Про це редакція 368.media дізналася з рішення КДКП.
Дисциплінарне провадження було відкрито за скаргою виконувача обов’язків керівника Генінспекції Офісу Генерального прокурора. У скарзі стверджувалося, що Одабашян, маючи понад 10 років стажу роботи в органах прокуратури, незаконно оформив II групу інвалідності та отримував відповідну пенсію без достатніх медичних підстав.
За даними скаржника, з 2015 року до січня 2025 року Одабашяну було виплачено понад 1,36 млн гривень пенсії по інвалідності. Скаржник вважав, що прокурор використав службове становище та можливості для отримання неправомірної вигоди, чим порушив вимоги Закону «Про прокуратуру» та правила прокурорської етики.
Під час дисциплінарного провадження та службового розслідування, проведеного Одеською обласною прокуратурою, було підтверджено лише факт встановлення Одабашяну II групи інвалідності.
У 2015 році Одабашяну встановили II групу інвалідності строково. У 2016, 2018 та 2020 роках групу інвалідності підтверджували під час переоглядів. У 2020 році інвалідність встановили безстроково. У вересні 2025 року Одабашян пройшов обстеження в Українському державному науково-дослідному інституті медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України для перевірки обґрунтованості рішення МСЕК. На момент прийняття рішення КДКП результати цієї перевірки ще не були відомі.
Важливо, що в межах кримінального провадження № 42016000000000688 (яке розслідує можливі зловживання при встановленні інвалідності прокурорам) Одабашяну не повідомляли про підозру, не допитували як підозрюваного та не залучали до процесуальних дій у цій якості.
Службове розслідування, проведене Генеральною інспекцією Офісу Генерального прокурора, також не виявило об’єктивних даних, які б свідчили про використання Одабашяном службового становища для незаконного отримання інвалідності.
КДКП дійшла висновку, що доводи дисциплінарної скарги не підтверджені зібраними матеріалами. Комісія зазначила, що не має повноважень та спеціальних знань для оцінки медичних критеріїв встановлення інвалідності. Крім того, відсутні докази того, що прокурор вчиняв протиправні дії під час оформлення статусу особи з інвалідністю або отримання пенсійних виплат.
Оскільки в діях Одабашяна не було встановлено ознак дисциплінарного проступку. Комісія закрила дисциплінарне провадження. Щодо самого Одабашяна на момент прийняття рішення КДКП перевірка обґрунтованості встановлення йому інвалідності ще тривала.

Та все “норм” , реб’ята… Ворон ворону, як говориться… Не розумію одного, у прокурватурі така робота вредна ? Може їм ще й спецмолоко видавати, бо бачте, людинці років 30-35, а воно вже з 2гою групою..ГРОШІ ВСЕ РОБЛЯТЬ ? А на фронт людей і з онкологією й з епілепсією, й кривих й сліпих “лікарі” з ВЛК гребуть, й ні Бога не бояться , ні Гіпократа ! Вбивці у білих халатах…
“Біля Дніпра підлітки розважалися під російську пісню на фоні прапору України.”Колись Бісмарк сказав, – у війні Німеччини й Франції переміг не прусський солдат, а прусський ВЧИТЕЛЬ ! І те, що українські підлітки не розуміють, що вони коють свідчить про одне, – вони не знають, ” что такоє хорошо, а что такоє плохо” , не навчив їх український вчитель, не навчив ! Бо й сам цього НЕ ЗНАЄ ! Оті всі оксени лісові, отой весь нуш, оті , з дозволу сказати, педагоги, що НЕ ХОЧУТЬ ВЧИТИ УКРАЇНСЬКОЮ, А КЕРІВНИКИ ЇХ ПОКРИВАЮТЬ, А БАТЬКІВСЬКІ “КОМІТЕТИ” ЇХ ПОКРИВАЮТЬ, то все лайно, що призване до одного – ЗНИЩИТИ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ, УРІЗАТИ ДО МІНІМУМУ фінансування освіти, а вивільнені гроші віддати окупантам-олігархам, які з 1991 року знищують українську націю ! Сумно, але коли проходжу по вулиці мимо школи , української школи й чую розмови учнів, таке враження , що попав у кацапію, – суцільний російсьський мат, розбавлений деінде “вєлікім і магучім”… Й ЩО САМЕ ЦІКАВО – так само мимо проходять “педагоги”, МОВЧКИ ПРОХОДЯТЬ… То ХТО перемагає ? Какая разница !? Зате обдусманів як собак бродячих, й мовний, й воєнний, й дєцкій, й головний , – дармоїди… Одні обдусмани…