Суддю Оболонського райсуду Києва Олександра Музику, який був відряджений з Центрального райсуду Маріуполя, визнали невідповідним критеріям доброчесності та професійної етики через сумніви в джерелах коштів на будівництво будинку.
Про це редакція 368.media дізналася з висновку ГРД.
Основна претензія ГРД стосується законності джерел походження прав на майно: вартість набутого подружжям будинку не відповідає їхнім офіційним доходам. Подружжя володіє садовим/дачним будинком площею179,1 кв. м, набутим у спільну сумісну власність 19 вересня 2024 року. Задекларована вартість – 6,2 млн гривень. Кандидат пояснює, що будівництво почалося у 2010 році власними силами, а земельна ділянка була в поганому стані (смітник з напівзруйнованим старим будинком). У 2024 році (з березня по вересень) провели ремонт/добудову від фундаменту до готового стану.
Однак у 2024 році заощадження подружжя зменшилися на еквівалент 114 тис. доларів(близько 4,5 млн грн), а їхній спільний дохід склав лише 2,25 млн гривень. Крім того, у червні 2024 року в сім’ї народилася дитина, що вимагає додаткових витрат на побут і догляд.
ГРД робить висновок: офіційних доходів і заощаджень не вистачило б на такі масштабні будівельні роботи, що викликає обґрунтовані сумніви в законності джерел коштів.
Додатково ГРД зазначає надзвичайну бережливість подружжя (заощадження понад половину доходів у попередні роки), що також потребує пояснень, але не стало підставою для негативного висновку.
За майновою декларацією за 2022 рік, кандидат мав заощаджень на суму 1,5 млн грн станом на кінець року, за курсом станом на кінець 2022 року — це 40-41 тис. доларів. В 2023 році його заощадження зросли до 51 тис.доларів. В той же час заробітокза 2023 рік склав 853 тис. грн. (або 22 тис. доларів за курсом долара станом на 31.12.2023). Тобто він мав би відкладати більше ніж половину свого доходу в цей рік. Заощадження дружини Кандидата станом на кінець 2022 року становили 66 тис.доларів, у 2023 – 87 тис.доларів. Тобто за рік вона заощадила 22 тис.доларів. Її річний дохід за 2023 рік склав 1,33 млн гривень. Отже, вона відклала на заощадження 2/3 своїх річних доходів.
Зазначимо, що в 2022-му Музика був у складі ЗСУ про що дав декілька інтерв’ю.
