Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів вирішила звільнити з посади двох працівників прокуратури через набуття фіктивної інвалідності.
Про це редакція 368.media дізналася з рішень КДКП.
У 2020 році прокурор Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Сергій Наконечний та прокурор Христинівського відділу Уманської окружної прокуратури Тарас Горобець отримали групу інвалідності і скористалися своїм новим статусом лише для отримання пенсії.
Прокурор Наконечний в березні 2020-го намагався оформити собі пенсію за вислугу років, але йому відмовили. Після цього він звернувся до лікаря-хірурга комунальної лікарні і наполягав, щоб його помістили до стаціонару для обстеження та лікування. Згодом лікар розповідав, що стаціонарного лікування та госпіталізації Наконечний насправді не потребував. Але пацієнт наполягав і говорив, що є працівником прокуратури. Лікар не зміг йому відмовити, «враховуючи авторитет посади та можливі небажані конфлікти з працівником правоохоронного органу».
Пізніше лікар також склав виписку із медичної картки амбулаторного хворого, у якій зазначив діагноз, на якому наполягав Наконечний, а також направлення на МСЕК, хоча відомості про стан хворого не відповідали дійсності.
Далі службові особи Кам’янець-Подільської міжрайонної МСЕК безпідставно встановили чоловіку II групу інвалідності довічно. Після цього прокурору виплатили більше 1 млн грн пенсії по інвалідності.
Прокурор Горобець за подібних обставин був визнаний інвалідом II групи і отримав 477 тис. гривень пенсії. У 2025 році перевірка показала, що прокурори здорові й інвалідність їм скасували.
Експерту-терапевту Кам’янець-Подільської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії і голові комісії Черкаської обласної МСЕК повідомили підозри в службовому підробленні.
Прокурори Горобець і Наконечний підозрюються у шахрайському привласненні коштів в особливо великих розмірах. Але їх вина ще не встановлена судом.
У поясненнях кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів Наконечний і Горобець не визнали порушень. Вони посилались на те, що насправді мають певні хвороби. Але за відсутності медичної освіти не розуміли, що за станом здоровʼя не можуть мати групу інвалідності. Прокурор Горобець категорично заперечував будь-який тиск чи вплив на лікаря або членів МСЕК. Оскільки голові МСЕК повідомлено підозру, то прокурор вважає, що порушення могли бути з боку медичних працівників, а не з його.