Офіцер СБУ Роман Червінський, якого зараз судять через невдалу операцію на аеродромі в Кіровоградщині, може надати викривальні покази на керівника прокуратури Кіровоградської області Яна Стрелюка.
Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.
Офіцер СБУ Червінський очолював міжрайонний відділ у Фастові, коли Стрелюк був прокурором Васильківського району. СБУ, звісно, наглядало за бездіяльністю Стрелюка у справі про привласнення 140 га державних водойм. Сам Червінський вів оперативну розробку прокурора і мав всю документацію його схем. Мова йде про отримання дружиною прокурора земельних ділянок.
Не будемо ще й забувати, що саме через офіцера СБУ Ян Стрелюк втратив “хлібну” посаду прокуратура Полтавської області. Нагадаємо, що після призначення на посаду Стрелюк домовився з головою місцевої міліції Олегом Бехом та начальником УСБУ Олександром Кривичем про «співпрацю». Співпраця ж полягала у спільному «кришуванні» конвертів, газоліну, видобутку глини та піску та інших злочинних схем.

Роман Червінський
Але все пішло шкереберть, коли на Полтавщину відрядили Червінського. За ті неповні чотири місяці, що він перебував на посаді, були задокументовані та затримані ряд високопоставлених чиновників Полтавщини. Так, за особистого сприяння Червінського, був затриманий на хабарі скандальний начальник ДАІ Полтавщини Петро Блажівський; на хабарі в 2 тис. доларів заступник начальника слідчого управління міліції області; на хабарі 1,8 тис. доларів слідчий СБУ. Далі Червінський спільно з «інспекцією Сакварелідзе» на хабарі затримав прокурора Лубенської міжрайонної прокуратури Андрія Куліша.
З метою володіти інформацією про можливі наступні затримання та з дозволу прокурора Стрелюка Бех почав прослуховувати під видуманими особистими даними працівників відділу «К» СБУ. Абсурд дійшов свого апогею, коли на прослушку поставили і самого Романа Червінського та начальника ВВБ в Полтавській області та його співробітників.
Користаючись благословенням Стрелюка та начальника УСБУ Кривича, Бех почав прослуховувати підприємців з метою отримання від них грошей за нерозголошення відомостей.
Але Червінський згодом зрозумів, що його “слухають” та провів ряд оперативних заходів, задокументували злочинну змову корупціонерів.
20 серпня 201 спільно з ГПУ України («інспекцією Сакварелідзе») провели обшуки в міліції та вилучили ряд доказів проведення незаконних прослуховувань мобільних телефонів. Стрелюка одразу ж було понижено в посаді до тимчасово виконуючого обов’язки прокурора Солом’янського району Києва та відкрито відносно нього кримінальне провадження. Олег Бех тоді зміг відпетляти та продовжити службу.
Тобто Червінський має дуже великого зуба на Стрелюка і заради угоди зі слідством може багато про нього розповісти. Тепер він знаходиться не в юрисдикції кіровоградських судів та прокурорів, тому може говорити вільно.