Ексдиректор департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий, якого СБУ затримало через корупцію, перед звільненням придбав квартиру та паркомісце за 3,5 млн грн.
Про це редакція 368.media дізналася з його декларації про доходи.
Світлий 30 січня став власником квартири в Києві площею 76,38 м² вартістю 2,82 млн грн та паркомісця площею 19,2 м² за 726 тис. грн. Загальна сума цих покупок склала 3,55 млн грн. Проте задекларовані доходи посадовця за п’ять місяців 2025 року становлять лише 1,62 млн грн.
У декларації також зазначено, що у 2024 році Світлий придбав житловий будинок площею 74,4 м² та земельну ділянку площею 1300 м² у селі Мотовилівка Фастівського району Київської області за 200 тис. грн та 10 тис. грн відповідно.
Основним джерелом доходу Світлого у 2025 році була заробітна плата в КМДА – 523,2 тис. грн за п’ять місяців.
Крім того, він отримав пенсію (21,2 тис. грн), дохід від викладання за сумісництвом у КПІ ім. Ігоря Сікорського (6,8 тис. грн) та 1,07 млн грн від продажу рухомого майна (імовірно, транспортного засобу) громадянину України Ганні Швець. Загальний дохід склав 1,62 млн грн, що значно менше суми, витраченої на квартиру та паркомісце.
29 травня 2025 року Світлий припинив право власності на транспортний засіб, а у листопаді 2024 року отримав право користування автомобілем Toyota RAV4 (2021) за 1,6 млн грн, який належить Олександру Світлому (ймовірно, родичу).
Світлий задекларував 1,55 млн грн готівкою та 5 тис. доларів (приблизно 205 тис. грн за курсом 41 грн/USD), що разом становить близько 1,76 млн грн. Він також має рахунки в ПриватБанку, Ощадбанку та банку «Кредит-Дніпро», але суми на них не вказані.
Цікаво, що правоохоронці зафіксували, як Світлий користується елітний Porsche.
Руслан Світлий підозрюється у привласненні майже 75 млн гривень, що призначалися для паліативної допомоги тяжкохворим. Співробітники СБУ викрили перших фігурантів навесні цього року – двох заступників керівника зазначеного вище департаменту КМДА, очільника столичної психлікарні та їхнього спільника.
За матеріалами справи, зловмисники привласнювали гроші, виділені на фінансування киян, які страждають невиліковними захворюваннями. Наразі зібрано доказову базу на ексочільника профільного департаменту КМДА, який перебував на посаді протягом 2022-2025 років і брав участь в організації «схеми».
Під його керівництвом чиновники уклали договір з підконтрольними компаніями, які мали безкоштовно постачати ліки, продукти харчування та послуги для тяжкохворих громадян.
Замість цього, за матеріалами справи, половину бюджетних коштів фігуранти витратили на оренду і придбання автомобілів преміум-класу та елітної нерухомості.
Щоб приховати оборудку, її організатори оформлювали відповідне майно нібито для потреб пацієнтів, про що робили фейкові записи у звітній документації.
Затримали трьох представників столичних фірм, які «відмивали» викрадені гроші під виглядом надання безкоштовних послуг для тяжкохворих, а готівку віддавали організаторам «схеми».
На підставі нових доказів ексдиректору департаменту КМДА і трьом підконтрольним йому підприємцям повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану).
За цією ж статтею кваліфіковано злочини з боку «тіньового» куратора департаменту КМДА, який переховується за кордоном.
У грудні 2024 директору Руслану Світлому було вручено підозру за отримання, ймовірно, “липової” інвалідності, нещодавно СБУ викрила багатомільйонну схему “бюджетних розпилів” у цьому підрозділі мерії. Так, за даними слідства, його чиновники могли розтратити 57,7 млн гривень на надання різних послуг, у т.ч. допомоги громадянам з невиліковними захворюваннями (КП №22024101110001310).
Орієнтовно у 2021-му, в заступника директора КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія” виникла ідея щодо “протизаконного виведення коштів на власну користь, а також на користь ТОВ “Міцне здоров’я”. Вказана компанія має отримувати кошти за надання послуг з “паліативного догляду” та “денного догляду громадянам із психічними та поведінковими розладами”.
У СБУ вважають, що надалі вказаний громадянин залучив до злочинної діяльності офіційного директора ТОВ “Міцне здоров’я” Матвєєв Руслан Олександрович, а також двох заступників директора департаменту соцполітики КМДА (зараз – департамент соціальної та ветеранської політики).
Заступнику директора департаменту повинні були лобіювати інтереси ТОВ «Міцне здоров’я» під час проведення їхнім структурним підрозділом конкурсів щодо обрання надавача соцпослуг. Відповідні суб’єкти господарювання обираються не через систему Prozorro, де проводяться “бюджетні тендери”, а саме через спеціальні конкурси, які проводить створена при департаменті комісія.
У січні 2022 року та у лютому 2023 року, між департаментом соціальної та ветеранської політики КМДА і ТОВ «Міцне здоров`я» було укладено 5 договорів на “надання соціальної послуги паліативного догляду” та “надання соціальних послуг денного догляду для осіб з психічними розладами” за результатами проведення відповідних конкурсів. На виконання цих угод вказана компанія протягом 2022-2024 років отримала фінансування з бюджету Києва на суму 149 млн гривень (за іншими даними – 109 млн).
Такі розрахунки здійснювали відповідно до оплати “наданих людино-годин послуг” співробітниками компанії. Проте, як вважають в СБУ, фізично співробітниками ТОВ «Міцне здоров`я» не могла надаватись така кількість людино-годин, які ця компанія декларувала для виплат перед департаментом, що, за даними слідства, свідчить про факт фіктивності надання послуг.
Потягом вказаного періоду «Міцне здоров`я» перерахувало на рахунки майже півтора десятка ФОПів 69,4 млн гривень. Одним із них, до слова, був вищезгаданий “очільник” цієї схеми – заступник керівника психіатричної лікарні, який, до слова, паралельно був працевлаштований у вищезгаданій компанії на посаді “соціального менеджера-водія”. Зокрема, близько 39 млн гривень було перераховано різним підприємцям за послуги з надання в оренду транспортних засобів, 14 млн – на оплату послуг з харчування, 5,3 млн – за дезинфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту тощо.
Дивно, як ще бідна Україна виживає, коли орда чиновництва висосує з неї всю кров !? А боневтік разом із своїм кодлом “любих друзів” , “кумів- сватів” типу чернишова ще й хотів , як янукович, закрити країні шлях до ЄС та капітулювати перед путіним, бо відмова від боротьби з корупцією, за яку проголосувала БАНДА під назвою ВЕРХОВНА ЗРАДА УКРАЇНИ, означає закриття допомоги Заходу під час війни !