Скандальний очільник прокуратури Кіровоградщини Ян Стрелюк домігся вилучення з публічного реєстру НАЗК своїх декларацій за 2014-2024, пояснивши це участю прокурора в «оперативно-розшуковій та контррозвідувальній діяльності» — прецедент без розголошення деталей, його застосування унікальне для керівних прокурорів.
До видалення декларацій з відкритого доступу в них містилися:
Дохід у розмірі 40–50 млн грн (≈1,6 млн $ за кілька місяців у 2014–2015), що значно перевищує офіційні виплати прокурора;
Володіння елітною нерухомістю в Києві та Кропивницькому;
Іноземні рахунки та офшорні активи, які не узгоджуються з декларацією прокурора;
Наявність дорогих автомобілів та інвестиційних активів, вартість яких не пояснюється офіційними доходами.
Видалення документів з публічного доступу, на думку аналітиків, спрямоване на приховування саме цих невідповідностей і припинення журналістських запитів.
Навіть те, що залишилось у доступі, викликає великі запитання – звідки, наприклад, у прокурора Стрелюка з’явилося 100 тис. доларів готівкою, якщо його річна зарплата не перевищувала десяти тисяч доларів? Те саме стосується нерухомості та гривневих запасів.
За дивним збігом обставин ці гроші у Яна Стрелюка з’явилися саме тоді, коли він очолював Полтавську обласну прокуратуру, де він займався рейдерством. Стрелюк отримав близько 1,6 млн доларів за закриті кримінальні та податкові справи проти місцевих підприємств («Ручки-Агро», «Лан-Агро», Полтавська птахофабрика, Гадячгаз, Полтавський та Єрестівський ГЗК).