Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді, запідозрений у розкраданнях банкір і фанат УПЦ МП Олексій Омельяненко отримав ще одне елітне місце під забудову у столиці.
Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.
Підконтрольне Омельяненку ТОВ «Сереніті Пропертіз» ще в травні підписало зі столичним відділенням ФДМУ договір купівлі-продажу заводу «Імпульс» вартістю 92,3 млн грн. Сам завод наразі не існує як ЦМК: від нього залишилася купка напіврозвалених приміщень. Проте локація дуже прибуткова: вул. Деміївська, 5-а, неподалік одноіменної станції метро, Центрального автовокзалу та ТРЦ Ocean Plaza.
Земельна ділянка під заводом має площу майже 0,79 га. Вона не є предметом купівлі-продажу в договорі між Фондом держмайна і «Сереніті Пропертіз», але тепер останнє може претендувати на пріоритетну оренду ділянки.
Варто зазначити, що ця ділянка примикає до іншої, приблизно такої ж за розміром (проспект Володимира Лобановського, 190). Торік Київрада уже передала її в оренду на 10 років компанії «ДК Інвестментс», яка теж контролюється Олексієм Омельяненком. Цільове призначення – будівництво багатоквартирного житлового будинку.
«Сереніті Пропертіз», що виграло тендер з продажу заводу на дійсно конкурентній основі мало одну велику проблему, яку фірма приховала від Фонду держмайна. На момент проведення тендеру майно компанії та родини Омельяненків перебувало під арештом.
У квітні Київський апеляційний суд мав розглядати скаргу Олексія Омельченка на зняття арешту зі своїх активів, але справу закрили, оскільки до суду надійшла заява адвоката про відмову від апеляційної скарги.
Зараз кінцевим бенефіціаром «Сереніті Пропертіз» (через кіпрську фірму Sideray Іnvestments Ltd) значиться Оксана Омельяненко. Це дружина Олексія Омельяненка.
Сам “регіонал” був фігурантом кількох гучних справ щодо виведення коштів з «Укргазбанку», де працював заступником голови правління, і про неповернення кредиту, отриманого в банку «ВТБ». У першому випадку йшлося щонайменше про 100 млн грн, у другому – про 3,2 млн доларів.
За зверненням Київської прокуратури було накладено арешт на будівлі й земельні ділянки у селах Козин та Бобриця поблизу Києва, на Печерську (вул. Пирятинська, район Ботанічного саду), кілька десятків квартир і приміщень на Воздвиженці (вул. Воздвиженська, Кожум’яцька, Дегтярна, Гончарна) та деяку іншу нерухомість.
Усе це майно оформлено або на дружину Олексія Омельяненка, або на його дітей і тещу, або на підконтрольні компанії. Крім «Сереніті Пропертіз», це ТОВ «ДК Інвестсистемс», ТОВ «Київський бутік нерухомості» й закритий інвестиційний фонд «Юкон».
Колишній депутат Київради Олексій Давиденко називав Омельяненка головним лобістом виділення столичних земель для УПЦ МП у 2006-2013 роках. Омельяненко також був одним із владних кураторів святкувань 1025-річчя хрещення Русі в Києві 2013 року, на які приїжджав і диктатор володимир путін.
Рідний брат митрополита УПЦ МП Климента (Вечері) – Павло Вечеря – раніше працював у компаніях Омельяненка. Інший митрополит УПЦ МП Павло (Лебедь), він же «Паша-Мерседес» був близьким сусідом родини Омельяненків. Щоправда, тепер його особняк у Землянському провулку на Печерську викупив депутата ВР від «Слуги Народу» Павло Халімон.

Климент Вечеря
Останнім часом Олексій Омельяненко часто помітний у різних волонтерських передачах благодійного фонду «Надія», заснованого іншим депутатом – Валерієм Дубілем (Батьківщина).

Олексій Омельченко та волонтери БФ Надія