У Дніпрі прокуратура «гальмує» розслідування щодо фірми «Будекопарк», пов’язаною з заступником її керівника Русланом Вахітовим.
Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів кримінального провадження за № 42023042020000031.
Мова йде про можливі корупційні схеми у використанні земель державного лісового фонду. Кримінальне провадження, розпочате 2 березня 2023 року, стосується забруднення земель лісогосподарського призначення в урочищі Лоцмано-Кам’янка-1 (балка Сажівка, Дніпровський район).
Згідно з матеріалами досудового розслідування, ТОВ «Будекопарк», що займаться збиранням безпечних відходів, отримало від ДП «Дніпровське лісове господарство» земельну ділянку площею 23,3 га для проведення «санації» з використанням будівельних відходів та подальшим створенням лісопаркової зони.
Однак розслідування виявило, що на ділянці здійснюється незаконне складування промислових та будівельних відходів, а також зняття родючого шару ґрунту, що порушує вимоги Земельного кодексу та закону «Про оцінку впливу на довкілля».
Огляд ділянки 5 жовтня 2023 року виявив вантажні ваги, рекламний стенд ТОВ «Будекопарк» із написом «Прийом та переробка будівельних відходів», а також відвантаження відходів невідомого походження від компаній, таких як ТОВ «ЮДК», АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» та ПРАТ «Дніпропетровський олійноекстракційний завод».
«Будекопарк» не отримало висновку з оцінки впливу на довкілля, що є обов’язковим для діяльності з управління відходами. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів підтвердило відсутність відповідних матеріалів у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля. Землі лісогосподарського призначення мають особливий статус і не можуть використовуватися для складування відходів чи будівництва без зміни цільового призначення, яке не проводилося.
ДП «Дніпровське лісове господарство» не мало повноважень передавати земельну ділянку лісогосподарського призначення для господарської діяльності, пов’язаної зі складуванням відходів.
ТОВ «Будекопарк» здійснювало платне приймання відходів (тарифи від 200 до 2200 грн за тонну, залежно від контрагента). Це підтверджують свідчення представників ТОВ «ЮДК», АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» та ПРАТ «Дніпропетровський олійноекстракційний завод». Наявність вантажних ваг та рекламного стенду вказує на систематичну комерційну діяльність, яка суперечить цільовому призначенню земель. Новоолександрівська сільська рада виявила порушення ще у серпні 2022 року, але реакція правоохоронних органів відбулася лише у 2023 році.
Директором «Будекопарку» вказаний Шульга Віталій Петрович – колишній керівник обласного КП «Дніпропетровський центр поводження з відходами».
Власники: Сам Шульга та Колесников Денис Вікторович — колишній заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо правоохоронної діяльності.
Правда цікаво? А що цікавіше, то раніше фірма називалася «Спорт Сет» (Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна), а її власником був водій заст. прокурора Дніпропетровщини Руслана Вахітова — Григораш Євген Петрович.
Зараз фірма отримає підряди від державних та комунальних органів влади.