Дисциплінарна комісія оголосила догану начальнику Маловисківського відділу Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області Сергія Притулу за неналежне виконання службових обов’язків.
Про це редакція 368.media дізналася з рішення КДКП.
Сергій Притула, який працює в органах прокуратури з 2017 року та обіймає посаду начальника Маловисківського відділу з грудня 2021 року, потрапив під дисциплінарне провадження через скаргу керівника обласної прокуратури Ярослава (Яна) Стрелюка.
Зокрема, у провадженні від 17 січня за ч. 3 ст. 369 КК (надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище) Притула погодив зміну кваліфікації підозри без належного обґрунтування. Крім того, 26 березня він уклав угоду про визнання винуватості з підозрюваним без погодження з керівником обласної прокуратури. Ця угода була скерована до Маловисківського районного суду, але суд її ще не затвердив.
Під час засідання дисциплінарної комісії Притула частково визнав свою провину. Він пояснив, що зміна кваліфікації підозри була обґрунтована роз’ясненнями НАЗК та рішенням Верховного Суду від 8 червня 2023 року, які вказують, що посада т.в.о. начальника відділення поліції не підпадає під категорію «службова особа, яка займає відповідальне становище». Щодо угоди про визнання винуватості, Притула зазначив, що порушення сталося через неуважність та велике робоче навантаження – він не врахував зміни до законодавства, внесені наприкінці 2024 року.
Притула також підкреслив, що працює в умовах обмеженого штату: у Маловисківському відділі лише він та один прокурор обслуговують чотири територіальні громади, здійснюючи процесуальне керівництво у 850 кримінальних провадженнях та підтримуючи обвинувачення у понад 100 справах. За його словами, угода про визнання винуватості ще не затверджена судом, тож негативних наслідків не настало.
Враховуючи позитивну характеристику Притули, відсутність попередніх стягнень, тривалий стаж роботи та значне робоче навантаження, комісія вирішила обмежитися дисциплінарним стягненням у вигляді догани. Це рішення вважається пропорційним до вчиненого проступку.