368.media

Автошахрай з Одеси, який втік до Молдови, відмовляється сплачувати компенсації за рішенням судів

Автошахрай з Одеси, який втік до Молдови, відмовляється сплачувати компенсації за рішенням судів

Власник компанії “Південний шлях” (Autorider) з Одеси Володимир Філіппов, який проходить у справі щодо шахрайського заволодіння коштів покупців авто з США, має десятки позовів щодо розірвання угод від ошуканих клієнтів, але втік до Молдови та відмовляється оплачувати рахунки.

Про це редакція 368.media  дізналася з реєстру судових рішень України.

Щодо фірми Філіппова відкрита справа за №12024162480001307 за ч. 3 ст. 190 КК (шахрайство): заволодіння 9,14 тис. доларів та 132,5 тис. гривень покупця. Сам він знаходиться у Молдові, де відкрив нову фірму “Айрон Моторс”. Тим часом ошукані клієнти подали десятки позовів щодо “Південного шляху”.

Володимир Філіппов, Сергій Філіппов та Наталія Філіппова

Так Київський районний суд Одеси у 2023 році виніс заочне рішення проти ПП «Південний шлях» на користь споживача, який уклав угоду ще в червні 2022 року.  Договір передбачав надання послуг із підбору автомобіля на аукціонах США, його доставки та розмитнення. Підприємство не виконало своїх зобов’язань, що спричинило матеріальні збитки та моральну шкоду для позивача.  Мова йшла про 36 тис. гривень, 3 тис. гривень моральної шкоди та 5 тис. гривень витрат на юриста.

Зіньківський районний суд Полтавської області у жовтні 2023 року виніс заочне рішення щодо стягнення 33 тис. грн (1 тис. доларів за тодішнім курсом) гарантійного платежу через невиконання підприємством умов договору про підбір і доставку автомобіля з США. Зокрема проведення аналізу ринку США з метою своєчасного інформування про реальний стан справ на дійсних площадках Autorider, надання замовнику для оплати інвойс від компанії Autorider, що включав вартість авто і вартість його транспортування в морський торговельний порт Клайпеда та інші. Відповідач не виконав жодних зобов’язань, передбачених договором, включаючи аналіз ринку, надання інвойсу та юридичну перевірку автомобіля. У серпні 2022 року позивачу повідомили про неможливість виконання договору в обумовлені терміни.

Позивач неодноразово вимагав повернення коштів, надіславши претензію, але ПП «Південний шлях» не повернуло гроші.  Суд постановив також стягнути з фірми Філіппова 33 тис. гривень на правову допомогу.

У Молдові Філіппов в квітні 2025 року зареєстрував нову фірму Societatea cu Răspundere Limitată «IRON MOTORS». Також в нього є фірма “Айрон моторс” і в Україні.

Редакція 368.media збирає інформацію про схеми Філіппова та його оточення.

Exit mobile version