Засновник та керівник інформаційного агентства «Рівне Онлайн» Віталій Павлов, який є довіреною особою депутата Рівненської міськради Олени Хотенко, виявився колишнім рецидивістом, який мав три судимості за тяжки злочини проти суспільства та держави.
Це з’ясувалося у ході спільного розслідування міжнародного детективного бюро Absolution та редакції 368.media.
Павлов з’явився у публічному просторі майже разом із податківцем Оленою Хотенко. Її колишній чоловік Андрій Хотенко та Павлов займалися дітьми з інтернатів, але недовго. Піарив цих людей співзасновник «Громадського радіо» та керівник ГО «Комісія з журналістської етики» Андрій Куликов (про його зв’язок та допомогу Хотенко ми напишемо у наступних публікаціях).

Олена Хотенко та Віталій Павлов. Соцмережі
Павлов вказував, що він є ветераном АТО. Виступав від імені відкоремленого підрозділу ГО «Об’єднані війною. 90-й батальйон». Але чомусь про звитяги Павлова на сході України сам він не розповідає і ніякої іншої інформації немає. Лише в 2017 році він як представник благодійної організації «Дзвони Надії» отримав відзнаку президента Петра Порошенка увага… за «гуманітарну участь в АТО».
Вже під час повномасштабного вторгнення Віталій Павлов нібито пішов на фронт та воював на Київщині, проти, крім декількох фотографій, невідомо ким, де і як він проходив службу та чи проходив її взагалі. Як бачите, на фото немає ані шевронів, ані прізвища на уніформі ЗСУ.
Рівняни неодноразово писали нам стосовно Віталія Павлова та його кримінального минулого, але то була вкрай фрагментарна інформація та цілісну картину важко було відтворити. Проти ми дізналися, що чоловік відбував покарання Замковій виправній колонії №58 на Хмельниччині. Це заклад максимального рівня безпеки.
За що ж Віталій Павлов потрапив до в’язниці? Виявилося, що у 1990-ті роки він був звичайним рекетиром. «Браток» Павлов у віці 24-х років отримав перший вирок за кваліфіковане вимагання у групі осіб з погрозою насильства. Рівненський міський суд у грудні 1999 року призначив бандиту 4 роки позбавлення волі за ч.2 ст.144 КК (в редакції 1966 року).
Але на путь виправлення Павлов не став. Через рік після відбуття першого покарання він був знов засуджений вже Апеляційним судом Рівненської області на 7 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна за бандитизм (ст.257 КК). Це відбулося у 2005 році.
Павлова, як небезпечного рецидивіста, перевели до колонії №58 біля міста Ізяслав. Там чоловік а вчинив злісну непокору законним вимогам адміністрації. За декілька років покарання він допустив 21 порушення режиму, за що рік сидів в окремій камері. Почалося все з середини лютого 2007 року.
Він не виконував законні вимоги охоронців, медпрацівників. Перешкоджав огляду камери, робив саморобні гральні карти, перемовлявся поміж камерами. На зроблені зауваження не реагував, а своєю поведінкою негативно впливав на інших засуджених. Павлов також висловлював невдоволення режимом утримання та підбурював інших засуджених до протиправних дій, на зауваження не реагував. Також у січні відмовлявся прибирати сніг. В травні 2008 року у їдальні Павлов безпідставно облаяв засудженого, який роздавав їжу погрожував йому розправою. 24 червня при проведенні обшуку була вилучена нелегальна переписка та сім-картка до мобільного телефону. 18 липня Павлов погрожував фізичною розправою днювальному ДІЗО.
Також Павлов часто відмовлявся виконувати будь-яку роботу у колонії: прибирання, очистка снігу, вантаження тирси тощо. За це йому в 2009 році оголосили підозру за ст. 391 КК (злісна непокора вимогам адміністрації установи виконання покарань).
У суді міста Ізяслав бандит свою провину не визнав. Казав, що адміністрація відносилася до нього упереджено, так як він писав скарги на незадовільне утримання засуджених, а тому фабрикували його порушення режиму і накладом різного роду стягнення.
Крім того, він є інвалідом 3 групи та не міг виконувати важку роботу.
Хоча Павлов свою вину у порушення вимог режиму утримання не визнав, проте його вина знайшла своє підтвердження в судовому засіданні. Згідно з довідкою про заохочення та стягнення на Павлова накладено 28 стягнень, 23 із яких не пов’язані з відмовою від роботи.
Із пояснення начальника медичної служби установи ЗВК-58 та документів, які є в матеріалах справи Павлов являвся інвалідом 3 групи і йому рекомендовано легку працю, що не заперечує сам підсудний. Прибирання снігу та підмітання двориків для прогулянки, від виконання яких відмовлявся не є важкою працею.
Факти інших порушень режиму утримання підтверджуються складеними актами та актами про відмову дати пояснення. Накладенні стягнення Павловим реально не оскаржувалися.
Врахувавши те, що чоловік скоїв злочин не відбувши покарання за попереднім вироком, суд вважає за необхідне до нового покарання приєднати частково невідбуте, що становить разом 1 рік та 9 місяців позбавлення волі. Цей вирок Павловим не оскаржувався.
Окремо додамо від себе, як інвалід 3-ї групи Павлов міг служити в АТО та бути мобілізованим до ЗСУ? Ми маємо чергову брехню від власника «Рівне Онлайн». Нагадаємо, що торгова марка ЗМІ належить експодатківцю Олені Хотенко. Через «Рівне Онлайн» вона фабрикує докази для початку кримінальних справ стосовно розслідувачів її корупційних вчинків.

Хотенко та Павлов. Соцмережі