Завідувачку терапевтичного відділення клініки ДУ «40 імені Ю.І. Кундієва НАМН України» Ларису Крюкову засуджено за хабарництво.
Про це редакція 368.media дізналася з вироку Голосіївського райсуду Києва за ч. 1 ст. 368 КК.
Лариса Крюкова, уродженка Саргатська Омської області, громадянка рф з вищою освітою, була переведена 5 жовтня 2021 року з посади лікаря-терапевта на посаду завідувачки терапевтичного відділення клініки.
Злочин, у якому звинуватили Крюкову, був частиною діяльності організованої злочинної групи, створеної не пізніше 14 лютого 2023 року заступником директора з загальних питань Інституту. Група систематично вимагала неправомірну вигоду від працівників вугільної промисловості за оформлення документів, що підтверджують амбулаторне лікування, діагностичні заходи та хронічні професійні захворювання, з подальшим направленням до медико-соціальної експертної комісії для встановлення групи інвалідності.
До групи входили головний лікару, завідувачка консультативно-поліклінічного відділення та інші особи, чиї дії розслідуються в окремому провадженні №42023100000000100.
Крюкова, однак, не була обізнана про діяльність цієї організованої групи.
У січні 2024 року шахтар ДП «Львіввугілля», який мав хронічні професійні захворювання, звернувся до КНП «Соснівська міська лікарня Червоноградської міської ради» для оформлення групи інвалідності. Там він познайомився з жінкою, яка повідомила, що без хабаря оформлення неможливе, і порекомендувала звернутися до посередника.
Під час зустрічі біля автостанції в Червонограді заявив, що оформлення інвалідності коштуватиме 3 тис. доларів та додатково 4 тис. гривень для лікаря-профпатолога Соснівської лікарні. Частина коштів призначалася службовим особам Інституту медицини праці за підтвердження професійного захворювання та проходження лікарсько-експертної комісії.
4 березня 2024 року заявник, діючи під контролем правоохоронців, відвідав Соснівську лікарню, де лікар повідомила, що необхідні обстеження вже проведено, і висунула вимогу про 4 тис. гривень за скерування запиту до Західного міжрегіонального управління Держпраці. 15 березня 2024 рокужінка передала шахтарю виписку з діагнозом «хронічний бронхіт, інтерстиціальний пневмофіброз». 1 квітня 2024 року він передав хабар.
29 травня 2024 року лікар надала заявник скерування на госпіталізацію до Інституту медицини праці з діагнозом «підозра на пневмоконіоз, хронічний бронхіт, пневмосклероз, емфізема легень» та виписку для направлення до Інституту. Того ж дня він 1500 доларів для службових осіб Інституту та отримав вказівку передати по 1 тис. гривень завідувачці консультативно-поліклінічного відділення та Крюковій.
Далі шахтар прибув до Інституту та у кабінеті Лариси Крюкової він повідомив, що діє від імені лікаря з Соснівької лікарні, і передав їй 1000 гривень. Крюкова, знаючи про мету передачі коштів, отримала їх за підготовку документів для підтвердження хронічного професійного захворювання.
Між прокурором та Крюковою було укладено угоду про визнання винуватості, у якій вона беззастережно визнала свою провину за ч. 1 ст. 368 КК. Сторони узгодили покарання: штраф у 51 тис. грн та заборону обіймати керівні посади в закладах охорони здоров’я на два роки.