Один з обвинувачених у справі про завдання «Укрзалізниці» збитків на 17 млн гривень пішов на угоду із САП.
Про це редакція 368.media дізналася з вироку ВАКС за ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК у справі № 52024000000000514.
Колишній старший майстер Черкаського колійного ремонтно-механічного заводу Віталій Шмиголь (наразі працює пожежником) уклав угоду про визнання винуватості.
За даними слідства, у 2021-2022 роках Шмиголь, діючи за вказівками керівництва, брав участь у схемі розкрадання коштів АТ «Укрзалізниця» через фіктивні ремонтні роботи. Організована група, створена начальником (досудове розслідування щодо якого ведеться окремо), включала службових осіб заводу та контрольовані підприємства.
Шмиголь, не будучи членом організованої групи, сприяв її діяльності, підписуючи дефектні акти, акти приймання-передачі та товарно-транспортні накладні з неправдивими відомостями про ремонт гідравлічного, електротехнічного обладнання та вузлів колійних машин.
Ключові епізоди:
- Договір із ТОВ «Автоматик ЕКО» (09.11.2021): Фіктивний ремонт гідравлічного обладнання на суму 2,12 млн грн.
- Договір із ТОВ «Вестер ЛТД» (09.11.2021): Фіктивне відновлення геометричних розмірів деталей на суму 1,66 млн грн.
- Договір із ТОВ «Інкам Стайл» (09.11.2021): Фіктивний ремонт електротехнічного обладнання на суму 948 тис. грн.
- Договір із ТОВ «Алпі Груп» (06.12.2021): Фіктивний ремонт вузлів 15 колійних машин на суму 12,38 млн грн.
Загальна сума збитків, завданих «Укрзалізниці», становить понад 17 млн грн. Обладнання, зазначене в документах, не ремонтувалося, а подекуди перебувало на інших станціях, що унеможливлювало його використання.
Шмиголь, обіймаючи посаду старшого майстра, діяв за вказівками в.о. начальника. Він підписував дефектні акти з вигаданими поломками та документи, що підтверджували нібито виконані роботи, хоча ремонт не проводився. У січні–лютому 2023 року, після перевірки службою безпеки «Укрзалізниці», він підписав частину документів заднім числом. Шмиголь не був обізнаний про повний злочинний план організованої групи та не отримував частки викрадених коштів.
Шмиголь повністю визнав свою провину та уклав угоду з прокурором, зобов’язавшись сприяти розслідуванню іншого провадження (№12022100060001389), надаючи свідчення про діяльність організованої групи. Підтвердити факти співпраці з керівництвом ВСП, зокрема вказівки щодо складання фіктивних документів.
Суд визнав угоду добровільною, а дії Шмиголя – такими, що сприяють розкриттю злочину. Враховуючи його щире каяття, відсутність судимостей, вищу освіту, сімейний стан (одружений, має неповнолітню дитину) та нинішню роботу пожежником-рятувальником, суд звільнив його від відбування основного покарання.
Його звільнили від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки на підставі ст. 75 КК.