Прокурор відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Андрій Грицан, який проходить у справі про отримання хабаря в 150 тис. доларів, продовжує працювати на посаді та подає декларації, в котрих відсутні родичі.
Про це редакція 368.media дізналася з декларації про доходи, яку Грицан подав у 2025 році.
Андрій Анатолійович Грицан працює на посаді прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури. У декларації він зазначив, що зареєстрований у селищі Козелець Чернігівської області, але фактично проживає в Києві, де й вказана його поштова адреса для кореспонденції. Членів сім’ї в документі не вказано, тож усі доходи та активи стосуються лише самого декларанта.
Грицан має право безоплатного проживання у квартирі площею 42,7 кв.м у Києві, яку він почав використовувати з 21 грудня 2021 року. Власницею цього житла є Наталія Анатоліївна Грицан — ймовірно, родичка, хоча в декларації не уточнюється її статус щодо декларанта.
Вартість квартири на момент набуття права не вказана, що може свідчити про те, що це сімейна власність або подарунок. Для прокурора, який працює в столиці, таке житло виглядає скромним за розміром, але його розташування в Києві може вказувати на високу ринкову вартість — від 1,5 до 2 млн грн залежно від району.
Грицан у 2023-му придбав легковий автомобіль Jeep Renegade (2016) за 400 тис. грн. Ця сума вказана як вартість на дату набуття права, що відповідає середній ринковій ціні для такого авто з пробігом на українському ринку (близько 12-15 тис. доларів у 2023 році). Цікаво, що в розділі «Видатки та правочини» за 2024 рік зазначено продаж рухомого майна 23 квітня 2024 року, але конкретний об’єкт не уточнено. Чи був це саме Jeep, чи інший актив — залишається невідомим, адже в декларації авто все ще значиться у власності.
Основним джерелом доходу Грицана у 2024 році стала зарплата в Офісі Генерального прокурора — 1,24 млн гривень. Крім того, декларант отримав: 150 тис. грн від громадянки Інни Однолько за відчуження рухомого майна (можливо, це той самий продаж, зазначений у правочинах).
Грицан зберігає частину своїх заощаджень готівкою: 100 тис. грн та 5 тис. доларів.
Раніше Грицан подав декларацію при звільненні: у січні 2025 року.
Немає нічого дивного у цій новині . Наразі у країні найкорумпованіші галузі це Верховний кнесет України, прокуратури всіх рівнів, починаючи з офісу генпрокурора, суди всіх рівнів, посинаючи Конституційного та Верховного Суду , екс-голову якого князєва з усих сил відмазують від покарання, й ВАКСу який перетворили у контору по відмазуванню корупціонерів, та «антикорупційні оргАни » типу НАБУ та САП. Так що скоро корупціонери дожеруть Україну й віддадуть її путіну на тарілочці з блакитною «кайомочкою» …