НАЗК провело перевірку декларації Дмитра Василевського — заступника начальника відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності Держпраці в Одеській області, яка виявила недостовірне декларування на 3,1 млн гривень.
Про це редакція 368.media дізналася з висновку агентства.
Василевський задекларував два біткоїни вартістю 3,16 млн гривень, заявивши, що купив їх ще у 2016 році «на Книжковому ринку в Одесі» за 900 доларів. При цьому він не надав жодних доказів, що ця криптовалюта дійсно йому належить, а також повідомив, що «втратив» доступ до електронного гаманця.
Експерти наголошують: у будь-якому випадку всі криптовалютні транзакції залишають слід у блокчейні. А відсутність публічної адреси та доказів покупки викликає сумніви в тому, що біткоїни взагалі існували.
У декларації також з’явилися золоті злитки на 10 тисяч доларів, які нібито належать дружині посадовця. За його словами, це подарунок від її батьків і бабусі. Проте документальних підтверджень цього не надано.
Посадовець задекларував будинок у 110,8 кв. м в Одесі, вказавши його вартість на момент придбання (серпень 2022 року) у розмірі 30 тисяч гривень. Проте, за офіційними документами, ринкова ціна цього житла становила 300 тисяч гривень. Василевський пояснив, що нібито випадково не дописав нуль при внесенні даних у декларацію. Помилку визнали очевидною, але порушення все ж зафіксували.
Ще одна невідповідність — квартира на 36,2 кв. м, придбана у 1998 році. Посадовець оцінив її в символічні 16 гривень, хоча на той час реальна ринкова вартість могла бути значно вищою. Крім того, він не вказав, що це фактичне місце проживання його дружини та дітей, що є порушенням вимог декларування.
У декларації посадовець зазначив, що його дружина володіє автомобілем Citroen Berlingo (2006), але вартість транспортного засобу на момент набуття права власності залишив як «невідому». Насправді ж, за офіційними даними, цей автомобіль на момент покупки коштував 47 803 гривні.
Загалом, недостовірна інформація в декларації Василевського стосується активів на понад 3,16 млн гривень. Це перевищує встановлений законом поріг у 500 прожиткових мінімумів, що дає підстави для відкриття кримінального провадження за статтею 366-2 КК.