Ексзаступник голови Одеської обласної адміністрації Роман Григоришин задекларував недостовірні дані про майно на 4,2 млн гривень.
Про це редакція 368.media дізналася з даних НАЗК, яке провело повну перевірку декларації посадовця за 2023 рік, яку він подав при звільненні.
По-перше, експосадовець не задекларував вартість земельної ділянки дружини Вікторії Мельниченко у 2,5 тис. кв. м в селі Малин Рожин Косівського району Івано-Франківської області. Реальна сума склала 251 тис. гривень.
Якщо вірити декларації Григоришина, його дружина зберігає готівкою 60 тис. доларів та 540 тис. гривень.
За словами самого ексчиновника, ці кошти – подарунок від батьків дружини на весілля. Романтична історія, однак із нюансами: Аналіз доходів батьків дружини за 1998-2017 роки показав, що їхні офіційні прибутки не дозволяли накопичити такі суми.
Дружина чиновника з 2018 по 2023 рік заробила лише 256 тис. гривень – сума, явно недостатня для збереження таких заощаджень. Документальних підтверджень цього «подарунку» немає.
НАЗК встановило ще одну невідповідність: у попередніх деклараціях сума готівкових коштів дружини була вищою – 850 тис. гривень. Отже, або кошти «випарувалися», або їхнє походження викликає ще більше запитань.
Ще один «забутий» факт: дружина Григоришина – кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Комітет краси» (41927088), що підтверджується даними єдиного державного реєстру. Проте в декларації – жодного слова про цей бізнес.
Головне, що нас цікавить: фінансові зобов’язання Григоришина перед ТОВ «Айтоксі ЮА» (45234646). Ця компанія з корейською часткою займається виробництвом ігор.
Ексчиновник володіє 49% українсько-корейської компанії, його частка у статутному капіталі — 4,26 млн гривень. Ці гроші він мав внести, але на кінець 2023 року зобов’язання не виконав. У декларації жодної згадки про цю заборгованість немає.
Григоришин пояснив, що не вказав борг, бо він виник на підставі установчого протоколу, а не через договір чи рішення суду. Але НАЗК нагадує: навіть якщо внесок до статутного капіталу зроблено частково або взагалі не внесено – це фінансове зобов’язання, яке потрібно декларувати.
Цікаво, що після звільнення з ОДА Григоришин став директором фірми, але звідки в нього 4,26 млн гривень – невідомо.
Таким чином, чиновник приховав у декларації 4,2 мільйона гривень боргу, що є прямим порушенням п. 9 ч. 1 ст. 46 закону «Про запобігання корупції». Після перевірки НАЗК встановило, що загальна сума недостовірних відомостей у декларації перевищує 4,2 млн грн. Це означає, що дії ексчиновника підпадають під ч. 1 ст. 366-2 КК.
Зараз Григоришин має трьох дітей, що звільняє його від мобілізації в ЗСУ та дає можливість подорожувати за кордон, що він і робить. Також він став головою в так званому Ukrainian-Korean Business council. Раніше Григоришин займався аферою з можливим проведенням «Експо-2030» в Одесі.