Як вирішити некомплект прокурорів в Україні?
Восени 2024 року близько 50 прокурорів, які знаходяться в резерві (позаштатники), отримали попередження про подальше звільнення від тодішнього очільника Офісу генпрокурора Андрія Костіна із посиланням на п.9 ч.1 ст. 51 закону «Про прокуратуру», який рішенням Конституційного суду від 18 грудня 2024 № 11-р визнано таким, що є неконституційним.
Сергій Янович (начальник департаменту кадрів ОГП), Олексій Бонюк (начальник департаменту реформ органів ОГП) та Зураб Адеішвілі (начальник департаменту міжнародно-правового співробітництва ОГП) вмовили першого заступника голови ОГП Олексія Хоменко звільнити «неугодних» працівників прокуратури через КДКП, ігноруючи рішення суду. Мова йшла про 15 прокурорів.
Що буде, якщо КДКП винесе подання про їх звільнення? Можливо, вже через 1-2 роки вони отримають позитивні рішення судів про поновлення їх на роботі та повернення до органів прокуратури із обов’язковими виплатами їм багато мільйонних коштів із державного бюджету платників податків за очевидне незаконне звільнення. Хто понесе за це відповідальність?
Наразі в органах прокуратури вакантними залишаються певний час 9 керівників обласних прокуратур. В прифронтових Миколаївській обласній прокуратурі керівника не має вже близько 2 років, в Запорізькій обласній прокуратурі майже 5 місяців працює один заступник який виконую обов’язки керівника області та ще трьох заступників одночасно. Аналогічна ситуація в інших областях де залишаються вільними посади керівника близько 5 місяців, а саме: Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської обласних прокуратур та Київська міська прокуратура.
IDLO (міжнародна організація), яке вирішувало долю зайняття високих посади в системі обласних прокуратур відмовилось від подальшої співпраці у зв’язку із припиненням фінансування і все зупинилося.
Все це наслідки «псевдореформи», яку запровадили Зураб Адеішвілі та Олексій Бонюк з метою освоєння мільйонів грантових коштів та призначення «своїх» у лави прокуратури.
Рішення буде приймати діючий голова КДКП прокурорів Радзівон Максим, який перед призначенням перебував «позаштатом» понад 2 роки та повністю залежить у прийнятті рішень вигідних саме Сергію Яновичу. Інших 4 прокурорів в КДКП підбирали особисто Бонюк та Адеішвілі, які перед голосуванням обдзвонювали керівників обласних прокуратур та наполегливо просили зорієнтувати голосувати саме за «правильних» кандидатів.
Є інформація, що «цивільні» члени КДКП, а саме два науковця та три від омбудсмена, вже зрозуміли, що їх хочуть використати в «темну» під час «внутрішніх розбірках» в ОГП та зрозуміли, що звільнення буде незаконне за що в майбутньому понесуть невідворотну відповідальність.

Адеішвілі, Бонюк, Янович
Прокуратура є зграєю бандитів на «державній службі » !
«Міноборони спрямує понад ₴44 мільярди на закупівлю FPV-дронів».У минулому році умєрови, жумаділови, шмигалі , нардепи — слуги путіна у Верховній ЗРАДІ, залишили ЗСУ без зброї на вже виділені 54 МІЛЬЯРДИ грн. , просто не закупили необхідну зброю… Й куди ділися ті гроші ніхто не звітував , умєрови, жумаділови, шмигалі, НАБУ, САПи, ОГПи, ДБРи, БЕБи мовчать! Так що чи спрямують умєрови з жумаділовими ті 44 мільярди не у свої кишені є дуже великим питанням. В Україні ж тільки байден з трампом винуваті у тотальному розкраданні країни…