Компанія “Кінокіт” з орбіти колишнього заступника голови ОП Кирила Тимошенка отримала підряди на 276 млн гривень для виготовлення контенту телеканалу «Рада», бо телеканал не має техніки, щоб самостійно створювати контент.
Про це йдеться в аудиті Рахункової палати, що охопив період роботи ВРВР з 2020 року по 2023 рік включно.
Аудитори Рахункової палати зазначили, що перевіряли фактичний стан майна державних підприємств та установ, які забезпечують діяльність Верховної Ради. Також вони перевіряли ефективність управління цим майном і як ці органи проводили закупівлі.
У 2020–2023 роках із бюджету витратили 1,5 млрд гривень (16,6% від усіх видатків ВРУ) на придбання та утримання майна, що перебуває на балансі державних підприємств та установ, які забезпечують роботу парламенту.
Під час аналізу Рахункова палата виявила, що значна частина обладнання державного підприємства телеканалу “Рада” застаріла та потребує заміни. Начебто через відсутність якісного обладнання парламентський телеканал уклав договори на виробництво медійного продукту з ТОВ “Кінокіт” на загальну суму 276 млн гривень.
Нагадаємо, що ЗМІ пов’язують цю компанію з ексзаступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком, який нині є радником міністра оборони Рустема Умєрова. Засновницею та власницею “Кінокіт” є випускниця “Української кіношколи” Юлія Дроздова. Цю школу, як раніше повідомляли журналісти, заснувала дружина Кирила Тимошенка Альона.
У 2014 році перший власник “Кінокіта” Григорій Зінченко разом із Кирилом Тимошенком долучався до зйомок інавгурації президента Петра Порошенка. Цей захід тоді транслювала компанія “Гудмедіа”, яка на той момент належала Тимошенку.
Аудитори зазначили, що наразі немає типового положення про організацію мистецьких конкурсів, які б регулювали процедуру проведення закупівлі для виробництва контенту телеканалом “Рада”. Тому державне підприємство керується своїми положеннями та може проводити закупівлю навіть з одним учасником, через що “Кінокіт” міг отримати частину підрядів без конкуренції.
Після публікації матеріалу Руху ЧЕСНО в Апараті ВРУ зазначили, що порушень під час конкурсів не було. Там зауважують, що у звіті Рахункової палати зазначено, що мистецькі конкурси проводилися телеканалом «Рада» на підставі затверджених ним положень, відповідно до яких, конкурси проводилися за умови не менше одного учасника, а оголошення про проведення таких конкурсів були оприлюднені на сайті телеканалу. В Апараті також повідомили, що до участі в мистецькому конкурсі у 2022 та 2023 роках було подано кілька пропозицій від учасників.
“Таким чином переможця мистецького конкурсу обрано телеканалом «Рада» на конкурсній основі відкрито та прозоро, з попереднім публікуванням оголошень про конкурс та його умови”, — заявляють в Апараті.
Аудитори також повідомили, що телеканал “Рада” у 2021–2022 роках надавав своє майно у безоплатне користування. Аналогічна ситуація була з ДКП “Їдальня” Управління справами Апарату ВРУ” у 2020–2023 роках. За підрахунками аудиторів Рахункової палати, внаслідок цього держава зазнала збитків на 4,8 млн гривень.
Ці два держпідприємства також допускали порушення під час проведення закупівель товарів та послуг. Так, ДКП “Їдальня” протягом 2020–2021 років уклало угоди на 16,6 млн гривень без використання системи Prozorro, а телеканал “Рада” не оприлюднив звіти про виконання завершених договорів на загальну суму 22,9 млн гривень, що порушує законодавство у сфері публічних закупівель.
Після публікації матеріалу Руху ЧЕСНО в Апараті ВРУ зазначили, що згідно зі звітом Рахункової палати, згадані звіти про виконання договорів на суму 22,9 млн грн були оприлюднені, але із затримкою щодо встановленого строку. Там наголосили, що несвоєчасність оприлюднення інформації “не призвела до жодних фінансових порушень або їх наслідків”.
Аудит також показав, що підприємства та установи, які забезпечують роботу ВРУ, не мають речових прав на 33 об’єкти нерухомого майна, що становить 4,5% від загальної кількості будівель і споруд. Втім, аудитори зазначили, що державні органи вирішують проблему і ця цифра зменшується.
Окрім будівель, за словами аудиторів, є проблеми із земельними ділянками. Зокрема підприємства та установи, які забезпечують роботу парламенту, не мають документів на право постійного користування чотирма земельними ділянками — 7,8% від загальної кількості ділянок, що перебувають на балансі підприємств. Загальна площа цих земель складає 126 тис. квадратних метрів.
Так, аудитори вказують, що у держави відсутні документи на ділянку, де розташована база відпочинку “Пуща-Водиця”. Відповідальні за це майно держоргани подавали всі необхідні документи на отримання права користування, але Київська міська рада не виносить це питання на розгляд.
Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО повідомляв, що близько половини українців вважають єдиний телемарафон неактуальним. Нейтральне ставлення до нього мають близько 16% громадян, ще 15% не мають відповіді. Лише 17% українців вважають, що телемарафон не втратив актуальності.
Рівень підтримки телемарафону громадянами зменшився у порівнянні з минулою хвилею соціологічного дослідження, яке було проведено у грудні 2023 року. Тоді його вважали актуальним на 5% більше опитаних. Нейтральне ставлення до актуальності телемарафону також мали на 5% більше громадян.
Бюджетные деньги с рук одних дельцов, переходят умело в руки других и, в итоге, бюдэет ипокупает контент, а деньги чистенько ложатся на счета «святых»
Ну, це виглядає дивно. Як державний телеканал може не мати власної техніки? А віддавати підряди «своїм» — це вже класика. Гроші платників податків мають працювати прозоро, а не йти в кишені окремих «потрібних людей»
«Україна закликає ЄС скоротили допомогу біженцям, щоб мотивувати їх повертатися на батьківщину, – El PaisЙдеться про “радикальні засоби тиску” на громадян »
ВЛАДІ ВОРЮГ, КОРУПЦІОНЕРІВ, СЛУГ ПУТІНА НЕ ВИСТАЧАЄ ГАРМАТНОГО М’ЯСА, ЩОБИ ЗАПРОДАНЦІ -СЛУГИ ПУТІНА СПОКІЙНО КРАЛИ ДОПОМОГУ США Й ЗАХІДНИХ СОЮЗНИКІВ, ТАК ЯК КРАДУТЬ НАРАЗІ СОТНЯМИ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ !?