ВАКС визнав суддю Дружківського суду Донецької області Геннадія Молібогу і колишнього прокурора Василя Ягубця винуватими.
Про це редакція 368.media дізналася з вироку за ч.3 ст. 368 КК та ч. 3 ст. 369 КК.
У листопаді 2017 року інспектор патрульної поліції на залізничному переїзді послідовно оформив протоколи на двох водіїв з ознаками алкогольного спʼяніння.
Прокурор Дружківського відділу Краматорської місцевої прокуратури приніс 10 тисяч гривень хабаря голові Дружківського міського суду Молібозі, щоби чоловіки не втратили водійських прав.
Провокація, про яку говорили згодом у суді адвокати, на думку ВАКС, неможлива, тому що в цій справі не було таємних агентів і заявників. Цей злочин задокументували випадково, розслідуючи діяльність Молібоги в іншому кримінальному провадженні.
Раніше, на суддю заявили, що він у змові з адвокатом (колишнім суддею — ред.) вимагає гроші у двох торгівців тютюновою продукцією.
Спеціальна апаратура тиждень працювала в кабінеті судді Молібоги і зафіксувала не два, а чотири випадки передачі неправомірної вигоди — по 4 тисячі гривень від адвоката за торгівців тютюном і ще по 5 тисяч гривень від прокурора за водіїв. Це свідчило про системність корупції, а не про одиничний випадок. У грудні 2017-го суддю, адвоката і прокурора затримали. Підозру отримав також водій, в інтересах якого передавали хабар, і ще один чоловік, який, нібито, домовився про цього водія з прокурором.
У подальшому матеріали розділили. В одній справі суддю судили разом із прокурором, водієм і його знайомим, а в іншій Молібогу судять із адвокатом. Наразі в другій справі вироку ще немає і її розгляд в антикорупційному суд триває.
Із відеозапису камери видно, як у розмові з прокурором права рука судді протягом тривалого часу просто лежить на робочому столі. Потім Молібога запитує: «Предложения какие?». Ягубець відповідає: «Ваши любые». Тоді суддя піднімає праву руку з відкритими пʼятьма пальцями, інформуючи про розмір винагороди.
Через кілька днів, отримавши кошти, суддя поклав їх у шухляду столу, а після завершення зустрічі дістав з шухляди, перерахував та поклав їх до своєї сумки.
У судовому засіданні судді і колишній прокурор скористалися правом не давати показання.
Ягубця ще у 2018 році звільнили з посади за рішенням КДКП. Тоді він визнав, що давав гроші Молібозі, але запевняв, що це, начебто, був не хабар, а повернення боргу батька.
Молібогу засудили до 7,5 років увʼязнення з конфіскацією майна, а Ягубця до 4,5 років позбавлення волі без конфіскації.
Чоловік досі обіймає посаду судді. Президента і ВРП поінформували про обвинувальний вирок, який після набуття законної сили є підставою для звільнення судді. Наразі цей вирок ще можна оскаржувати.
Матеріали щодо водія, в інтересах якого передавали гроші судді, виділили в окреме провадження, тому що з 2022 року місцезнаходження чоловіка невідоме і його оголосили в розшук. За останнім даними, у березні 2022 року він виїхав за кордон. Ще у 2018-му з цим обвинуваченим намагалися укласти угоду. Але в судовому засіданні він відмовився від угоди, кажучи, що не визнає вину.
Справу щодо четвертого співучасника закрили за строками давності. Він, нібито, запропонував водію поговорити з прокурором, який може домовитися із суддею. Його дії перекваліфікували на ч.1 ст.369-2 КК (зловживання впливом). Строк притягнення до кримінальної відповідальності за цей злочин становить три роки.