Слідчі Нацполіції спільно з Офісом Генерального прокурора розслідують одну з найбільших фінансових афер – схема керівництва «Укрінбанку» на чолі з Володимиром Клименком та Володимиром Стельмахом, який з порушеннями став новою юридичною особою.
У справі №12016100000000789 йдеться про зловживання службовим становищем, підробку документів, шахрайство та привласнення майна банку в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 358, ч.2 ст. 364, ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 190, ст. 14 ч. 5 ст. 191 КК).
У 2016 році ПАТ «Укрінбанк» визнали неплатоспроможним. Відповідно до постанови НБУ №934/БТ від 24 грудня 2015 року, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запровадив у банку тимчасову адміністрацію. Фонд здійснив виплати вкладникам на загальну суму 1,76 млрд гривень, використавши для цього власні кошти та передавши банк у ліквідацію.
Однак замість спокійного завершення процедури ліквідації почали зникати активи банку. Основною схемою стало перереєстрування банку з порушенням законодавства: нова юридична особа, ПАТ «УКРІНКОМ», була створена через зміну статуту, назви та адреси без погодження з НБУ.
Втрата активів
13 липня 2016 року, за рішенням приватного нотаріуса, в реєстр було внесено зміни до даних ПАТ «Укрінбанк»: банк змінив назву на ПАТ «Укрінком» і новою юридичною адресою стала будівля в місті Сєвєродонецьк (Луганська область). Ці дії було здійснено без погодження з НБУ, що суперечить вимогам Закону України «Про банки і банківську діяльність» та інших нормативних актів. До того ж сам Клименко має тісні зв’язки з посадовцями Луганщини, що дозволяє йому мати вплив на правоохоронну і судову систему в регіоні.
У той час, коли Фонд гарантування вкладів намагався управляти ліквідацією банку, доступ до його нерухомості у Києві (адреса: Вознесенський узвіз, 10-А) заблокувала приватна охорона. У цих приміщеннях, за даними слідства, можуть зберігатися документи фінансово-господарської діяльності банку, зокрема оригінали правовстановлюючих справ, печатки та штампи.
Крім того, колишні власники банку відмовилися передати документи суду, як того вимагала ухвала Господарського суду Києва від 21 жовтня 2016 у справі №910/18650/16. Через це унеможливлено проведення економічних і почеркознавчих експертиз.
Масштаби збитків
Верховний Суд 14 лютого 2018 року складі Касаційного господарського суду постановив, що правонаступництва між «Укрінбанк» та «Укрінком» не відбулося. Це означає, що усі дії з активами банку, здійснені під егідою нової юридичної особи, можуть бути визнані незаконними.
За даними слідства, колишні посадовці банку, використовуючи нову юридичну особу та співпрацюючи з іншими компаніями, перепродавали нерухомість банку третім особам, завдаючи збитків державі. За підрахунками ФГВФО, збитки становлять понад 1,76 мільярда гривень.
Та нічого тим ворюгам не буде, вони вже купили всіх , — слідчих, прокурорів, суддів, звиняйте нас@@@ли на ухвалу Господарського суду … Вони, ВОРЮГИ, є хазяї в Україні , а не нарід !!!
Агентство з розшуку та менеджменту активів розшукало п’ять елітних апартаментів у курортних містах Батумі та Бакуріані у Грузії посадовця МВС. Сумарна вартість цих об’єктів нерухомості перевищує 7,19 млн грн.
Про голова АРМА Олена Дума.
За її словами, на запит НАЗК, відомство провело розшук активів начальника територіального сервісного центру РСЦ ГСЦ МВС України після резонансного
Одне тільки Bigus.Info наразі працює у боротьбі з корупцією замість отих ДАРМОЇДІВ з МВСів, БЕБів, ДБРів, НАБУ, САПів, ОГПів, судів тощо. То є пропозиція до Верховної Зради , — розігнати весь той дармоїдський кагал «борцунів із корупцією» , розширити Digus.Info у п1ять-десять разів і надати їм всі права розігнаних правопохоронних органів !!! Гірше точно не буде не буде, зате яка економія на дармоїдах, га, гетманцев !? Та може й до головного бариги доберуться …
Жити в країні і так збиткувались з неї — не дивно що нас не поважали ні ці злодії ні вороги .
Головний барига знаходиться на Банковій, під дахом президента.
Фонд гарантування вкладів це ворюги! Вони активи банків розпродали за 1%вартлсті російськими компаніями!