Ексзаступника голови Вищого господарського суду Артура Ємельянова, який з іншими суддями побудував «бізнес» на судових рішеннях, затриманий ДБР.
Нині адвокат, входив до складу злочинної організації, яка складалась з суддів, адвокатів, арбітражних керуючих, різних працівників суду тощо. Вони за хабарі виносили «потрібні» рішення, переважно у господарських спорах. Організатор «бізнесу» – теж колишній високопосадовець Вищого господарського суду – незаконно втручався у розподіл справ та віддавав їх на розгляд «своїм» суддям, які виконували «побажання замовників».
Ємельянов підозрюється в участі у злочинній організації та в одержанні хабаря (ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 368 ККУ (в редакції № 2341-III від 05.04.2001).
Раніше
Печерський районний суд Києва наклав арешт на банківські рахунки, земельні ділянки, транспортні засоби та корпоративні права в низці підприємств, власниками яких виступають екс-заступник голови Вищого господарського суду України Артур Ємельянов і члени його родини — колишня дружина Світлана Ємельянова, двоє їхніх синів та невістка. Відповідні рішення 17 червня 2024 року постановила служитель Феміди Світлана Гречана.
Ухвали про накладання обтяжень на статки родини Ємельянова були винесені в рамках розслідування кримінального провадження, де досліджуються обставини здійснення екс-заступником голови ВГСУ та пов’язаними з ним особами трьох блоків кримінальних звитяг.
Перший епізод стосується незаконного збагачення (ст.368-5 КК України) Ємельянова та легалізації грошових коштів та майна, одержаних злочинним шляхом (ч.3 ст.209 КК України) «за сприяння у прийнятті неправосудних рішень в інтересах третіх осіб». Мовляв, завдяки втручанню в автоматизовану систему та діяльність суддів Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України Артур Станіславович «забезпечував» своїм клієнтам винесення «потрібних рішень», за що отримував хабарі, які в подальшому скеровував для придбання рухомого/нерухомого майна в Україні та за її межами. Відповідні активи в інтерпретації слідства Ємельянов записував на членів своєї сім’ї.
Зокрема, тільки на українських теренах йдеться про 10 земельних ділянок загальною площею 1 га в Деснянському районі Києва, 6 квартир з паркомісцями, низку нежитлових приміщень, базу відпочинку «Пелагіаль», корпоративні права на ТОВ «Світленд», ТОВ «Перша академія розвитку», ТОВ «Арсбонут», ТОВ «Інтерпарес», ТОВ «Касталія 7» та їх «компаній-дочок», ТОВ «Ексекво», понад 11 га землі на території Бердянського району Запорізької області, гідроцикл моделі BRP GTХ LTD iS, корпоративні права ТОВ «Багговутівська 17-21», ТОВ «Дир Дир Дир», а також грошові кошти на рахунках в різних фінансових установах України і низку автомобілів.
Спираючись на матеріали Державної податкової служби України та Державної служби фінансового моніторингу України слідчі вказують, що офіційні доходи Ємельянова передусім до звільнення з посади судді (3,2 млн. грн. за період з 1998 до 2020 року включно) та початку підприємницької діяльності «абсолютно» не відповідають вартості вітчизняних та закордонних активів, які за цей період набував Артур Станіславович та члени його родини. Себто «інформація, відображена у податкових деклараціях про доходи зазначених осіб є фактично недостовірною».
Другий епізод справи пов’язаний із нібито дотичністю Артура та Світлани Ємельянових, а також екс-голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова (який вважається «довіреною особою» колишнього подружжя) до надання «допомоги державі-агресору, шляхом передачі матеріальних ресурсів чи інших активів її представникам, а також підтримки рішень держави агресора на підконтрольній території України» (ст.111-2 КК України).
Відповідно до отриманих силовиками даних, екс-заступник голови ВГСУ, його колишній керівник та екс-дружина «є акціонерами та бенефіціарними власниками окремих юридичних осіб-нерезидентів, які зареєстровані за кордоном, зокрема, в офшорних юрисдикціях, зокрема: «AHL REAL PEU GmbH», «AHL REAL KAV GmbH», «A VIA WEB GmbH» тощо. При цьому, згідно з отриманою інформацією, зазначені особи причетні до протиправного механізму виведення коштів, за результатами діяльності вказаних суб’єктів господарювання, на територію держави-агресора та сплати податків, зборів та інших платежів відповідно до російського законодавства з метою поповнення бюджету росії».
Допускається, що безпосереднє сприяння в цьому надає оголошений в 2016 році у розшук Віктор Татьков, який маючи паспорт громадянина РФ «використовує особисті зв’язки серед політичного керівництва держави-агресора, здійснює підтримку військової агресії на території України».
Збирав гроші, мабуть, ще з першого курсу, чесний студентик, а воно, он, як неловко вийшло???
Через таке, і генпрокурор тікає з посади, аж за кордон… А його, марно чекають у ТЦК!! Гарну «схему», для втечі з посад з 2019 року, вилаштували у ОПУ зеленского та єрмака, з татаровим і гетьманцевим!