Звільнений через службову недбалість з посади начальника Чорноморської філії АМПУ та затриманий на хабарі у департаменті транспорту КМДА Максим Широков отримав рішення суду щодо поновлення на посаді та виплаті компенсації у 1,5 млн гривень.
Про це редакція 368.media дізналася з рішення Шевченківського райсуду Києва, що ухвалив Анзор Саадулаєв.
Широков подав позов до суду з метою поновлення на посаді та компенсації середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 10 липня 2023 року по день ухвалення судом першої інстанції рішення. Посадовця звільнили після того, як він отримав підозру у недбалості при виконанні угоди підряду на виконання днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту «Південний». У 2023 році справу передали до суду.
Чоловіка звільнили на підставі припинення повноважень. Суддя Саадулаєв встановив, що Широков не був членом наглядової ради чи правління АМПУ, а працював начальником філії, «яка не є самостійною юридичною особою». Суд звернув увагу, що Широков був прийнятий на цю посаду без укладення трудового договору, у якому б зазначались додаткові умови розірвання трудового договору та припинення його повноважень. 22 листопада суд вже почав розглядати апеляційну скаргу на це рішення.
Портал «Думська» пише, що Широков закінчив Київський національний економічний університет. Обіймав керівні посади в криворізьких структурах, пов’язаних із фінансово-промисловою групою українського олігарха-втікача Костянтина Жеваго, — ТОВ «Бізнес-Безпека», «Фінлізінг», «Українська фінансово-Лізингова компанія» Кар’єра Широкова в морському транспорті почалася з посади заступника начальника ДП «Херсонський морський торговельний порт» у 2007-му. Уже через рік він обійняв практично ту саму посаду в порту Південний.
Цікаво, що призначення Широкова на ключові посади збіглося з поширенням інтересів ФПГ Жеваго на сферу зернотрейдингу та встановленням нею контролю над кількома терміналами в Херсоні та Южному.
На цих постах Максим Широков відзначився в кількох темних оборудках, пов’язаних із неправильно нарахованими зарплатами і сумнівними контрактами, які завдали шкоди держпідприємствам. Втім, у 2009 році адміністрація морського порту Південний вважала за краще не виносити сміття з хати і по-тихому звільнила чиновника.
Проте у нього залишалася потужна підтримка з боку групи Жеваго — за бортом Широков не залишився. У липні 2009 року його призначили на посаду директора департаменту фінансово-економічного планування Державної іпотечної установи при Кабміні України. Вже 2010 року Максим Широков повернувся на ключові посади в портовому господарстві. З 2010-го по 2012-й він знову працює заступником директора порту Південний з економіки, а в 2013 році очолює адміністрацію цієї гавані. Там Широков пропрацював аж до 2023 року (з перервою у 2019 році).
У цей період портовик виявився причетним до кількох корупційних скандалів.
Уу 2015 році він підписав договір на проведення днопоглиблювальних робіт із китайською компанією China Harbour Engineering Company Ltd на 537 мільйонів гривень. Вартістю договору зацікавилися в Мінінфраструктури України, експертиза показала завищення ціни на 67 мільйонів гривень. У 2015 році це відповідало трьом з гаком мільйонам доларів.
Поліція відкрила кримінальне провадження за статтями про службову недбалість і зловживання службовим становищем. Чиновнику оголосили про підозру, але в’язниці він уникнув. У 2024 році Южненський суд Одеської області звільнив його та інших фігурантів від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав — у зв’язку із закінченням строків давності.
Того ж 2015 року Максим Широков уклав договір на днопоглиблення в порту Південний з ТОВ «Лігос ЮА». Сума договору перевищувала середньоринкову вартість таких робіт на 30 мільйонів гривень. Однак це знову зійшло з рук чиновнику, який відбувся лише доганою.
Наші джерела стверджують також, що Широков стоїть за так званими буксирними схемами — нібито він лобіював інтереси приватних компаній, які заробляли гроші на буксирних операціях в обхід державних структур. У 2019-2021 роках у портах Великої Одеси працювали комерційні фірми «Нік-флот», «Вега-шипінг», «Українська буксирна компанія», «Аксон Шиппінг», «Наві Шиппінг», які брали в оренду державні буксири та заробляли з їхньою допомогою гроші, встановлюючи завищені тарифи. Державі було завдано збитків у десятки мільйонів гривень. Крім того, результатом такої діяльності став фактично розвал державного портофлоту.
Також в одеські порти зайшло на роботу кілька буксирів… російської компанії ПАТ «Новоросійський порт»! З російськими ж командами. Йдеться про події 2020 року, коли щосили вирувала російсько-українська війна.
Скандали за участю Максима Широкова зацікавили комітет Верховної Ради з антикорупційної політики, який 2020 року звернувся до СБУ та поліції з вимогою перевірити діяльність чиновника. Було відкрито кримінальне провадження, Широкову оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем. Однак звільнити скандального чиновника керівництво Мінінфраструктури наважилося лише 2023 року. На той час Широков очолював уже Чорноморську філію АМПУ.
Поки в поліції тривало розслідування діяльності в портах Одещини, звільнений чиновник за старими знайомствами влаштувався на хлібну посаду заступника директора департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації, де попався на місці злочину на хабарі у 280 тисяч гривень.
Як з’ясували детективи Державного бюро розслідувань, Широков вимагав гроші у підприємств, які займалися перевезеннями пасажирів у київських маршрутках. Чиновнику висунули обвинувачення у великому хабарництві, але в СІЗО не відправили. Спочатку його помістили під цілодобовий домашній арешт, а потім дали можливість розгулювати на волі під заставу 3 млн грн.
Ця справа все ще перебуває в суді, що не завадило Широкову 2024 року стати консультантом робочої групи з морських питань при Одеській обласній військовій адміністрації. На цій посаді він перебуває донині.
корупціонери корупціонерів захищають!!!
То виродки крадуть у держави і працюють на державу ,це ж опсурд.
Він, уже очікував на люстрацію з вірьовкою, аж тут підфартило, як отим вагнерівцям, після дзвоника зеленського….
Так, і Яценюк з авакіним, «раптово» арештовували підозрюваного, під час засідання Уряду, якогось чина з ДСНС, згідно з РИГламенту КМУ! У ЗМІ, отримували оргазм… А через якийсь час, підозрюваному, виплачували усі гроші з компенсацією з держбюджету, згідно з рішенням «МУДРИЛ» у суді!! Поті, ще авакін такі шоу робив, на вертольотах по Україні, за гроші з бюджету…. Ківа, був у захоплені, від шоу МВС …
Країна абсурду шик??
Українські судді собі подібних не кидають.
Нема більш слів тільки мати на наші продажні суди і державні структури