В ПАТ «Центренерго», котре за нового очільника Андрія Готу стало фігурантом резонансного кримінального провадження через закупівлю неякісного вугілля у фіктивних фірм, продовжуються корупційні конфлікти.
Про це редакції 368.media повідомили джерела в компанії.
Як з’ясувалося, в 2023 році була сформована наглядова рада компанії у складі (перші два від ФДМУ): Андрій Гота, Віктор Бусько, Олександр Мужель, Валерій Щекатуров, Валерій Безлепкін. В останнього зразу виник конфлікт з Готою через боротьбу з корупційними схемами на підприємстві. Мова йшла й про неякісне вугілля.
Безлепкін писав листи до голови Кабміну Дениса Шмигаля з огляду проблемної ситуації. Він вказував, що за перший квартал 2023 року підприємство зазнало збитків у розмірі 552,78 млрд гривень, відсутні стратегічні запаси палива, не виконуються плани капітальних і поточних ремонтів. Відновлювальні роботи на теплових електростанціях, які зазнали пошкоджень внаслідок ракетних ударів з боку рф, також здійснюються вкрай незадовільно. Крім того, на підприємстві створені та реалізуються схеми розкрадання державного майна шляхом продажу електричної енергії за цінами ниже ринкових.
Наприклад, у керівника підприємства Єгорова В.В. наявний конфлікт інтересів, який, ця особа, що є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Артлекс-Енереджі» – фірми з продажу електричної енергії, приховала при прийнятті на роботу. Незрозумілим для члена правління бул й ставлення до ситуації на підприємстві з боку ФДМУ. Його представники у правлінні на засіданнях наглядової ради підприємства голосували проти заходів з стабілізації ситуації на підприємстві та відновленню контролю за його діяльністю з боку держави.
Безлепкін просив прем’єра надати рекомендації Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, а також доручення Державній аудиторській службі щодо здійснення позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності ПАТ «Центренерго» у 2023 році.
Щоб позбутися незалежного члена наглядової ради, Олександр Федоришин, який був заступником Рустема Умерова по Фонду держмайна України, а також Гота та Бусько вдалися до шахрайських дій.
Як повідомляє джерело, зазначені особи сприяли виготовленню бланка політичної партії «Демократична сокира» з підробним підписом голови, який помістили в конверт «Укрпошти» з підробним штрих-кодом. У листі йшлося начебто протиправну діяльність Безлепкіна. Цей лист зареєстрували в ФДМУ в травні 2023 року, а потім розіслали до Офісу президента та Кабміну. Далі зловмисники з цією інформацією звернулися до уряду щодо погодження про припинення повноважень Безлепкіна.
Далі посадовцями ФДМУ було направлено до Нацполіції цей лист щодо зловживання владою та службовим становищем посадовими особами ПАТ «Центренерго», внаслідок чого 11 серпня 2023 року у поліції Чугуєва було зареєстроване провадження №12023221260000356 за ознаками злочину за ч.1 ст. 364 КК. Однак після цього у грудні зареєстрували провадження №12023221260000561 за ч.2 ст.383 КК.
Слідство з’ясувало, що уповноважені особи політичної партії «Демократична сокира» не готували та не надсилали жодних листів до будь-яких органів влади, які стосуються діяльності ПАТ «Центренерго», бланк, на якому було створено зазначений лист та підпис голові партії сфальшовані. Також встановлено, що зазначений рекомендований лист в базі даних АТ «Укрпошта» не обліковується.
Представники партії надали інформацію, що в їх діяльності вже були випадки, коли корумповані посадові особи правоохоронних органів або органів влади, зловживаючи владою та службовим становищем, маючи на меті безпідставне відсторонення від займаних посад українських чиновників та посадовців, які відстоюють державні інтереси, робили фальшовані листи на бланках їх партії та направляли їх в різноманітні органи державної влади з метою тиску на посадовців України.
Під час досудового розслідування зазначена в листі політичної партії інформація не знайшла свого підтвердження. Натомість встановлено, що зловживаючи владою та службовим становищем, маючи на меті незаконне звільнення члена наглядової ради ПАТ Центренерго Безлепкіна, посадові особи Фонду держмайна створили сфальшований лист.
Наразі Господарським судом міста Києва розглядається позов постраждалого до Фонду держмайна про поновлення на посаді.
Через такі дії і убиті Чечетов з Семенюк… Умеров, може роз’яснить, він теж працював там??? Але ж, генпрокурор Костін …пішов з посади! Мабуть, він щось знав і більше??