Колишній співробітник Генпрокуратури, скандальний Басов Дмитро Миколайович (в минулому Мясковський Дмитро Євгенович) після звільнення з органів та поневірянь очолив підрозділ спеціальної безпеки НАЕК «Енергоатом». Про це редакція 368.media дізналася з джерел в Міненерго.
Декларація посадовця засекречена. За рік роботи в Енергоатомі родина Басова знову збагатилася. 2023 рік приніс дружині Басова дві люксові автівки: Mерседес GLE 300D (2023) понад 3,3 млн грн (КА7247КК) та Land Rover Range (2019) (КА7398КО) понад 3 млн грн. На першому авто родина вже встигла і за кордоном побувати та накатати штраф за перевищення швидкості в Україні.
Нагадаємо, Басов звільнився з прокуратури з причин багатьох корупційних скандалів. Фіктивно розлучався з дружиною для приховування незаконних статків. Фігурант багатьох журналістських розслідувань.
Пана Басова у прокуратурі називають людиною з орбіти колишнього Генпрокурора Віталія Яреми. Зокрема, за часів каденції Яреми у 2014-2015 роках Дмитро Басов входив до складу групи з розслідування розстрілів Небесної сотні та економічних злочинів експрезидента-втікача Януковича. А коли наприкінці жовтня 2016 року в ГПУ створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними групами, Дмитро Миколайович одразу ж його очолив.
У 2011 році Дмитро Басов під керівництвом Юрія Столярчука вів справу про вбивство Георгія Гонгадзе. Визнаний винним у злочині Олексій Пукач називав прізвище Басова у переліку співробітників ГПУ, які змушували його «піти на їхні умови». У січні 2011 року Басов заявляв, що вважає постанову про закриття справи в частині обвинувачення Пукача у замовному вбивстві обґрунтованою.
Тоді ж Дмитро Миколайович займався справою ексочільника фракції «Блок Леоніда Черновецького» у Київраді Дениса Комарницького, якого звинувачували в нападі на адвоката.
У декларації посадовця – придбані торік у столиці квартира на 127 квадратів вартістю 3,3 млн грн і машиномісце за 735 тис. грн, записані на дружину Наталію Павлівну. При цьому жінка прокурора у 2019 році принесла у сімейний бюджет понад 3 мільйони гривень – дохід від підприємницької діяльності та відчуження нерухомого майна (ймовірно, йдеться про квартиру на 45 кв. м, яка фігурувала у попередній декларації прокурора).
Вартість апартаментів у ЖК «Французький квартал» на вул. Саперне поле, 12 (саме цю адресу нової власниці ТОВ «Дніпровські піски» вказано у реєстраційних документах) на сайтах продажу елітної нерухомості починається від 1,5-2 тисяч доларів за квадратний метр. І якщо помножити цю цифру на 127 кв. м, то вийде аж ніяк не 3,3 млн грн, а щонайменше вдвічі більше.
Досить дивно й те, що у документі з’явилося машиномісце площею 20,3 кв. м, а от авто – зникли. В останній декларації посадовця немає ані його SUBARU Legacy (2008), придбаної у 2009-му за 144 тисячі гривень, ані Peugeot 3008, яку пані Наталія купила у 2012-му.
Офіційна заробітна плата самого Дмитра Басова – трохи більше, ніж 800 тисяч гривень на рік. При цьому правоохоронець зберігає готівкою 300 тисяч гривень і 10 тисяч доларів, а на депозитних рахунках у банках подружжя має ще понад 1 мільйон гривень, 94 тисячі доларів і 5 тисяч євро.
Якщо вірити деклараціям Басових, то торік було лише 310 тисяч гривень і 25 тисяч доларів готівкою. Звідки ж, за досить скромних доходів, взялися гроші на квартиру, придбання прибуткового підприємства та ще й на банківські внески?
За інформацією аналітичної платформи YouControl, бізнеследі Басова Наталія Павлівна, окрім ТОВ «Дніпровські піски», також з 2017 року володіє компанією ТОВ «Арканум». Це підприємство зі статутним фондом у 1000 гривень зареєстроване у звичайній квартирі житлового будинку за основним КВЕДом «Діяльність у сфері права», проте має широкий спектр додаткових видів діяльності – від видобування сирої нафти й газу до вантажоперевезень залізничним транспортом.
Утім, у деклараціях пана Дмитра за 2017-2019 роки про цю компанію – жодної згадки. Так само, як і про половину одеської меблевої фірми «Танго», якою також володіє Наталія Павлівна. Задекларовано лише ТОВ «Дніпровські піски».