Колишній в.о. начальника Харківського обласного управління податкової служби Василь Гладченко, що отримав підозру в хабарництві, під час війни позичив 150 тис. євро в адвоката. Про це редакція 368.media дізналася з його декларації.
Посадовець подав податкову звітність після свого звільнення та перед оголошенням повідомлення про підозру. Він вказав, що мешкає в квартирі Іллі Петрова у Харкові, проте не зазначив, скільки грошей коштує ця оренда. Також в нього є квартира у Києві, котра оформлена на безробітну дружину Світлану Гладченко. Мова йде про нерухомість площею в 80 кв. м вартістю в 1,84 млн гривень! Також в Гладченко є Mitsubishi Lancer (2009), який оформлено на дружину.
Родина має готівкою 72 тис. доларів та 750 тис. гривень. Крім того, Гладченко задекларував позику, отриману від адвоката Максима Сабіни 150 тис. євро у березні 2023 року. Пан Сабіна був довіреною особою на виборах президента в 2019 році від олігарха Сергія Тарути.
Ну написав “займодавцю” розписку про отримання грошів в борг. І шо далі ?
Примушувати займодавця негайно вимагати від зайомщика проверненя боргу ніхто не вправі.
Коли поверне – тоді й “поверне”.
Он земельні магнати також різні оборудки з землею робили:
сертифікати скуплювали, а фактично землю;
давали в борг власнику земельного паю гроші (долари, звичайно) десь 2000 дол. за 5-гектарну земельну ділянку чи пайовий земельний сертифікат, а потім землю підгрібали до себе.
брали в оренду земельну ділянку, виплачуючи орендну плату ( у тому ж, (може трохи більшому) розмірі за 30 – 49 року наперед.
Правда, з умовою, що у разі якщо власник землі чи нащадок потребує (через років 30-49) назад свою землю, то буде вимушений повернути панству-магнату долари з ПРОЦЕНТАМИ, яких набіжить десь так на суму в 10 – 30 разів більшу.
А як юридично, то всі ті оборудки навколо селянської землі завідомо аюридичні, приховані, удавані.
Але зеленська влада трохи добре підстрахували жуликів-землемагнатів – дозволила землю продавати. “Послє того..” – як казав колись один також комік.
Правда війна трохи завадила: оптом дурити селян. Але то таке – тимчасове.
rІ ще такі питання: А нормована орендна плата землі, нормативна їх оцінка, а від неї ринкова – справедливі ????
Та ні ж. бо чиновницьке панство земельне панство охороняє.
О роздаючи землю у власність галасували: “Щоб кожен власник – селяни мав свою власну землю і мав можливість сам її обробляти”.
А що було насправді – сплановане шахрайство.
Як і з промисловими підприємствами – під приватизацію.
Але адвокат є хранитель коштів хабарника, то яка ж то позика?