Дружина голови Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна з 2022 року та під час війни набула права власності на дві квартири у місті. Про це редакція 368.media дізналася з декларації посадовця, яку він подав у цьому році.
Дружиною судді є Неллі Голубєва, котра працює професором на чолі кафедри цивільного процесу в НУ «Одеська юридична академія». ВНЗ контролює екснардеп Сергій Ківалов, котрий і ввів. Чванкіна в судову систему про що ми вже писали раніше.
Так Неллі Голубєва 28 січня 2022 року отримала право власності на квартиру площею 49,6 кв. м за договором асоційованого членства в споживчому товаристві «Грандбуд». Вже 10 листопада 2023 року вона отримала ще одну квартиру площею в 44,3 кв. м вартістю 781,6 тис. гривень. Взагалі у родини багато різних квартир від забудовників.
Сам Чванкін задекларував 21 березня 1,2 млн гривень доходів від погашення ОВДП від Міністерства фінансів. Редакція звертає увагу НАЗК на невідповідний майновий стан посадовця.
Залишається перевірити ДБР і НАЗК у якого торговця цінними паперами і головне коли, Чванкін купив облігації. Ця схема одна з основних з ухилення від ухилення від податків і легалізації коштів.
Злочинна схема зазвичай полягає в такому. Торговець цінними паперами (брокер) №1 від імені юридичної особи купує в банку облігації внутрішньої державної позики та перепродає їх за заниженою ціною, але в межах ринкових коливань, брокеру №2, який діє від імені фізичної особи. Надалі брокер №1, який діє від імені юридичної особи, викуповує цей пакет облігацій назад, але вже за вищою ціною. І знову продає облігації брокеру №2, знову за ціною, нижчою за попередню покупку. Наприкінці ланцюга брокер №2, який діє від імені фізичної особи, продає цей пакет облігацій внутрішньої державної позики банку за ринковою ціною. Також до схеми можуть залучатися інститути спільного інвестування (інвестиційні фонди).
У результаті таких дій фізична особа систематично отримує інвестиційний дохід, а юридична особа — інвестиційний збиток.