368.media

Експосадовець Міноборони визнав вину у корупції

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду щодо колишнього заступника директора департаменту державних закупівель Міноборони Костянтина Ступака. Про це редакція 368.media   дізналася з вироку за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК

У 2021 році Міністерство за результатами торгів мало двох постачальників харчів — ТОВ «Військсервіс-Волонтер» і ТОВ «Ресурс сервіс КМ». Обвинувачений тоді ж тимчасово виконував обовʼязки директора Департаменту.

Постачальники запропонували виключити із договорів свій обовʼязок освіжувати запаси продовольства шляхом заміни продуктів. Натомість підрозділи ЗСУ мали перерозподіляти вилучені харчові продукти між військовими частинами та використовувати їх для харчування особового складу.

Обвинувачений, який був в.о. керівника  департаменту держзакупівель, доповів про це заступнику міністра оборони. І в подальшому посадовці начебто змовилися зловжити службовим становищем в інтересах приватних компаній-постачальників.

Знаючи, що додаткові угоди до основних договорів потребуватимуть попереднього узгодження із департаментом фінансів Міноборони, департаментом юридичного забезпечення Міноборони та структурними підрозділами Генерального штабу ЗСУ, заступник міністра оборони вказав обвинуваченому підписати додаткові угоди. Усвідомлюючи незаконність такої вказівки, посадовець її виконав і угоди підписав без погодження із відповідними структурними підрозділами.

У подальшому посадовці вчиняли дії, спрямовані на виконання цих угод та створювали хибне враження щодо їх ефективності.

Начальник тилу командування Сил логістики ЗСУ, дізнавшись про такі проєкти угод, відповів, що його підрозділ їх не погодив. А ще наголосив, що внесеними змінами до основних договорів практично унеможливлено процес освіження харчових продуктів у військових частинах і такі дії Департаменту свідчать про можливе лобіювання інтересів постачальників, нехтуючи при цьому інтересами ЗСУ.

У березні 2021-го Головнокомандувач ЗСУ повідомив міністра оборони, що його департамент незаконно змінив договори поставок харчування для армії. Внаслідок підписання цих додаткових угод склалась критична ситуація із освіженням продовольства непорушних запасів у військових частинах, що в подальшому може призвести до їх псування і підриву бойової готовності ЗСУ. Міністр оборони доручив опрацювати цього листа своєму заступнику, який, за версією обвинувачення, якраз і сприяв згаданим угодам.

Заступник міністра звернувся до керівника департаменту закупівель, який був його спільником, і дав усну вказівку підготувати завідомо неправдиву інформацію, що раніше визначених механізм освіження продовольства не працював і ці зміни, навпаки, мають позитивне значення.

У травні 2021-гоТОВ «Військсервіс-Волонтер» запропонувало аналогічні зміни до ще одного договору поставки продуктів. Керівник департаменту закупівель за вказівкою замміністра оборони угоду знову підписав.

Внаслідок таких дій посадовців Міноборони завдано більше 11 млн майнової шкоди — у звʼязку з необхідністю оплачувати послуги з освіження продуктів харчування військових частин.

Окрім цього, на ЗСУ покладалися невластиві їм функції щодо перерозподілу вилучених харчових продуктів між військовими частинами, чим завдано майнову шкоду в сумі близько 692 тисячі гривень, що складається із витрат на пальне при перевезенні продовольства між військовими частинами, відрядження військовослужбовців, які супроводжували перевезення та ін.

Колишній виконувач обовʼязків керівника департаменту держзакупівель Міністерства оборони у листопаді цього року уклав із антикорупційним прокурором угоду про визнання винуватості.

Він визнається винним у зловживанні службовим становищем(ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК), а також у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ (ч.2 ст.28, ч.1 ст.114-1 КК) за попередньою змовою групою осіб.

Обвинувачений щиро каявся і зобовʼязався давати правдиві та детальні показання щодо причетності та ролі іншої особи в цьому злочині. Також він погодився відшкодувати Міноборони 400 тисяч гривень збитків.

За умовами угоди, експосадовця засудили до 5 років позбавлення волі умовно, звільнивши від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком 2 роки. Також йому заборонили на  роки обіймати деякі посади і присудили 17 тис. гривень штрафу.

Exit mobile version