Колишнього начальника Полтавського районного відділу державної виконавчої служби Руслана Паліївця визнали винним в одержанні хабаря. Відповідний вирок за ч.3 ст.368 КК ухвалив Октябрський райсуд.
У 2019 році чоловік дізнався про заборону на виїзд за кордон через виконавче провадження — «ПриватБанк» стягував із нього заборгованість за кредитом. Посадовець виконавчої служби начебто пообіцяв закрити виконавче провадження за 6,8 тис. гривень. Гроші були перераховані на банківську картку цивільної дружини обвинуваченого і того ж дня виконавче провадження закрили.
Експосадовець вину не визнав і розповів, що із заявником та його дружиною навчався у Полтавському кооперативному інституті. З дружиною заявника у нього склалися близькі стосунки, які не припинялись навіть після заміжжя, тому чоловік із ревнощів йому погрожував.
Після закінчення інституту він працював у Машівському управлінні юстиції, керівник якого потім став суддею та головою Машівського районного суду. За час роботи у Машівці в обвинуваченого нібито склались неприязні стосунки із майбутнім суддею та його дружиною, яка була заступником прокурора Машівського району. Вони намагались порушувати щодо нього кримінальні справи, погрожували йому, між їх дітьми та ним розгортались конкурентні перегони за керівні посади в районі. Ці люди навіть пропонували йому виїхати.
У 2016 році обвинувачений перевівся на посаду начальника ВДВС Полтавського району і на цій посаді йому стало відомо, що проти нього готувалися провокації. Він вважає, що саме суддя з Машівки йому помстився.
І водночас експосадовець озвучив таку версію, що влітку 2019-го на зустрічі випускників заявник попросив у нього слухавку під час розмови з дружиною. Тоді він замовив у його дружини, яка є власницею кафе, страв на 7 тисяч гривень. Гроші начебто сплачені саме за святковий стіл, хоча ніяких документального підтвердження цього замовлення у суді надано не було.
Заявник під присягою пояснив суду, що біля приміщення Полтавського відділу ДВС обвинувачений сам показав йому аркуш паперу з цифрами «6800» і сказав, що питання можна закрити, зокрема, перерахувавши цю суму на банківську картку.
Суд аналізував телефонні розмови і смс-переписку фігурантів і вважає, що вони разом із показаннями свідків підтверджують обвинувачення.
Двоє держвиконавців, які були підлеглими обвинуваченого, свідчили в судовому засіданні, що той неодноразово цікавився цим виконавчим провадженням, зʼясовував чи є підстави для його закриття і загалом тримав цю справу на особистому контролі, але неправомірної вигоди їм не пропонував.
Колишнього начальника відділу ДВС засудили до 5 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в органах державної виконавчої влади строком на 3 роки, з конфіскацією частини майна.
Додамо, що Паліївець є власником ТОВ «Отеко» та ПП «Будматпостач Полтава», котрі отримують підряди від комунальних та державних органів влади у регіоні.