В Україні директорові підрядної організації, що постачала неякісну військову форму, повідомили підозру. Про це повідомляє департамент стратегічних комунікацій Нацполіції.
Поставлений до військової частини формений одяг не відповідає технічним умовам оборонного відомства та не може використовуватися за своїм цільовим призначенням. З переможцем державних закупівель службові особи військової частини уклали три прямих договори. Відповідно до них підрядник мав поставити формений одяг на загальну суму понад 35 млн гривень, що і було зроблено та проведено всі розрахунки.
Проте під час проведення лабораторних досліджень експерти встановили, що дана військова форма не відповідає технічним умовам оборонного відомства та не може використовуватися за своїм цільовим призначенням. Сума завданих збитків становить понад 35 млн гривень.
Раніше журналісти з’ясували, як ціна військового екіпірування для Міноборони у 2022 році збільшилася в три рази під час доставки. Ще влітку 2022 року українські виробники били на сполох, що Міністерство оборони не оголошує вчасно закупівель зимового одягу для бійців. Адже доставити тканину з Азії, пошити — це все місяці. Ці місяці було втрачено саме з вини міністерства та інших урядовців, які вчасно не вирішили проблемних питань, вважають розслідувачі.
Восени 2022 року українське Міноборони уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на поставку зимового одягу. За даними джерел видання, ця фірма лише у жовтні-грудні ввезла до України з Туреччини 233 тис. курток на 20 млн доларів і 202 тис. штанів на 13 млн доларів.
Ціна була прийнятною як для зимового одягу. Куртки від турків йшли по 86 доларів. Інший постачальник з Болгарії віз для Міноборони з Китаю куртки по 95 доларів. Але проблема в тому, що з Туреччини насправді їхали не зимові куртки, а літні, зазначають розслідувачі.
За їхніми даними, середня вага китайських курток була два кілограми. А турецької — 1,1 кг. Це дуже схоже на різницю між літнім жакетом і зимовою теплою курткою.
З супровідних документів на одну з партій товару від Vector avia видно, як 4900 курток загальною вартістю 142 тис. доларів перетворюються на 4900 курток за 421 тис. доларів. Дорогою між турецькою й українською митницями куртки магічно перетворилися з «камуфляжних» на «зимові повітрозахисні» і на цьому перетворенні набрали державної ваги з 29 до 86 доларів за штуку.
Маржа залишилася на турецькій фірмі Vector avia hava araçlari, яка належить українцю Роману Плетньову із Запоріжжя.
Вороги з московії на посадах в Україні, продовжують гадити Українцям, під час кривавої війни орків хуйла в Україні!
Стефачук+зеленський+шмигаль, цьому потурають…. Добре, що Західні партнери знають ще більше!
Співпадіння??.