368.media

Керівника Бердянського порту, якого призначили окупанти, засудили до 10 років

В.о. начальника Бердянського морського торговельного порту Володимира Стельмаченка, призначеного на посаду окупантами, заочно визнали винним у пособництві державі-агресору. Як повідомляє «Судовий репортер», вирок виніс Жовтневий райсуд Запоріжжя.

У другій декаді квітня 2022 року, заручившись підтримкою окупаційної адміністрації, обвинувачений став в.о. начальника Бердянського морського торговельного порту і передав окупантам активи підприємства.

Як директор порту Стельмаченко підшукав електриків, інженерів, докерів та інших працівників, у результаті чого до роботи з окупаційною адміністрацією залучено як фахівців із державних підприємств (Бердянська філія АМПУ та ДП «Бердянський морський торговельний порт»), так і з приватних портових операторів «Аскет Шиппінг» та «Агрія-Термінал». Крім того, обвинувачений привласнив на користь окупаційної влади портове господарство та усі матеріальні цінності всіх зазначених вище юридичних осіб – морські торгові буксири, портові крани, автонавантажувачі, автомобільну вантажну техніку та інше майно.

У першій декаді червня минулого року Стельмаченко в онлайн-режимі на фоні портрета президента рф надав інтервʼю кореспонденту російського пропагандистського каналу, під час якого представився «начальником Бердянського морського порту» та розповів про поточну діяльність підприємства у взаємодії з окупаційною адміністрацією.

Надалі він організував захід до морського порту Бердянська російського морського вантажного судна Zhibek Zholy, що перебувало там із 25 червня по 29 червня 2022 року.

У Telegram вийшла публікація з текстом «Первое судно для погрузки первуй партии зерна в количестве 7000 тонн прибыло в порт Бердянска. Безопасность прохода в порт обеспечивалась боевыми кораблями новороссыйской военно-морской базы». Під текстом міститься відеорепортаж, в якому Стельмаченко представлений як «начальник порта» і розповідає, що Бердянський порт працює та готовий обробляти щодня по 3 судна зерна.

На Youtube-каналі ZaTV також відеоролик, в якому обвинувачений розповідає про відновлення роботи порту, створення спеціальних робочих груп, фінансування порту та отримання обладнання безпосередньо із РФ.

За результатами негласної слідчої (розшукової) дії з месенджера Telegram отримано листування Стельмаченка про завантаження зерном вантажного судна, коригування «Уставу» порту, та вирішення інших робочих питань. Також слідчими здобуто скан-копію указу глави окупаційної адміністрації про створення «Государственного унитарного предприятия Запорожской области «Бердянский морской торговый порт» і призначення обвинуваченого на посаду директора.

Дії Стельмаченка кваліфікували за ознаками пособництва державі-агресору (ч.1 ст.111-2 КК). Його  засудили до 10 років позбавлення волі із забороною обіймати деякі посади в органах влади на 15 років та з конфіскацією всього майна.

Розгляд прави відбувся за відсутності обвинуваченого, який перебуває у розшуку. Покарання він відбуватиме з моменту затримання.

Exit mobile version