КП «Київпастранс» Київради замовило фірмі «Плутон IC» тягову підстанцію вартістю 129 млн гривень. Про це йдеться у ProZorro.
Цьогоріч виробник поставить модульну комплектну тягову підстанцію МКТП. Як сказано в документах на неї, можна використовувати її як мобільний або стаціонарний розподільчий пункт електроенергії для покращення якості та надійності міського електротранспорту. Вона двох агрегатна та складається з модулів, кожний з яких обладнаний перетворювальним агрегатом у складі трифазного сухого трансформатору потужністю 1600 кВА та випрямляча номінальним струмом 2000 А із трифазною мостовою схемою. Перелік складових наведено у договорі, але ціни невідомі. Договір передбачає аванс 70% і виплату решти після поставки.
Формальна економія відносно очікуваної вартості закупівлі у 132 млн гривень становить 3%.
Єдиним конкурентом була дніпровська «МБК Сінергія», яка належить директору Батиру Азімову з Дніпра, Володимиру Кошелю з-під Дніпра та Любові Сердюк із Кам’янського.
Директором львівської «Плутон IC» є Євген Дмитрович Овсянікер, а засновником – Дмитро Юхимович Овсянікер із Запоріжжя. Останній володіє запорізьким ПрАТ «Плутон» разом із запорожцем Сергієм Сечиним і росіянином Володимиром Осіповим. Той є гендиректором і основним акціонером російського ЗАО «НПП Энергия», яке виробляє електрообладнання.
Сечин і Дмитро Овсянікер володіють російським АО «ЭТК «Плутон». Раніше українське ПрАТ «Плутон» входило в групу «Плутон» із російським АТ «ЕТК «Плутон» та іншими.
Крім того, фірма «Плутон IC» заснувала консорціум «ЕДС-Плутон» разом із дніпровською фірмою «ЕДС-Інжиніринг», якою зараз володіє та керує Олександр Запишний з Нікополя. Це бізнес-партнер Олега Шурми, брата заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми. Вони є співвласниками ТОВ «Соларфілд-1».
Переможець з 2016 року натендерив 366 млн гривень переважно у «Київського метрополітену» і «Київпастрансу». Нинішній підряд виявився найбільшим.