В Україні викрили фінансову піраміду за участі російської компанії, котру очолює приятель пропагандиста рф Володимира Соловйова. Як повідомляють Офіс генпрокурора та СБУ, мова йде про псевдоінвестиційний проєкт Life is good company.
Керує проектом російський бізнесмен Роман Василенко (на фото з ведучим), якого вже підозрюють у схемі з фінансування ЖК Best Way в росії.
Згідно з матеріалами слідства, злочинна група з-поміж громадян України та рф організували протиправну фінансову схему, направлену на шахрайське заволодіння грошовими коштами широкого кола громадян, в тому числі іноземних держав, під виглядом їх участі в інвестиційному проекті російської компанії Life is good.
Суть проекту полягала в інвестуванні грошових коштів учасників, обіцяючи при цьому отримання надприбутків від псевдоторгів, які проводили довірені консультанти російської компанії.
Організатори «піраміди» пропонували своїм клієнтам стати інвесторами і переказати гроші на рахунок компанії, яка нібито допомагає «примножувати» капіталовкладення. Для користування «послугою» шахраї розробили власний вебресурс з обліковими записами потенційних «інвесторів». Ділки обіцяли «вкладникам» стабільні прибутки у вигляді «дивідендів» від інвестування в акції перспективних підприємств світового рівня. Крім того, шахраї «гарантували» своїм клієнтам «бонуси» у разі залучення до проекту нових учасників.
Формування прибутку відбувалося шляхом маніпуляційного нав’язування керівництвом проекту необхідності залучення нових клієнтів, від чого начебто надходять дивіденди. Таким чином формувалася так звана «фінансова піраміда», однак заробляли на ній лише учасники схеми.
Координація злочинних дій відбувалась під час проведення так званих «директорських балів», семінарів та конференцій на тимчасово окупованій території АР Крим. Організаторами цих заходів були, у тому числі, представники російської влади.
Після початку повномасштабної агресії зловмисники, з метою маскування причетності проекту до країни-агресора, змінили схему інвестування грошових коштів. Зокрема, був налагоджений механізм залучення віртуальних активів (криптовалюти) через мережі обмінних пунктів криптовалюти по всій території України. За попередніми даними сума завданих громадянам збитків сягає 40 млн доларів.
У ході проведення обшуків за місцем проживання фігурантів правоохоронці вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність, банківські карти, мобільні телефони, які були знаряддям вчинення злочинів, а також інші речові докази.
Наразі одному із топменеджерів «інвестпроекту» повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 190 КК (шахрайство).