368.media

Харківському аграрію висунули підозру у колабораціонізмі

У Харківській області власник СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка Олегу Супруну оголошено про підозру за фактом допомоги державі-агресору, пособництву російські армії та окупаційній адміністрації. Про йде мова у тексті підозру на сайті Офіс генпрокурора.

 

Супрун Олег Миколайович – з села Кирилівка Чугуївського району (до укрупнення районів, село входило до колишнього Вовчанського району). Це одне з найбільших підприємств колишнього району.

З березня він добровільно на постійній основі надавав російській армії пальне, по 20 літрів кожного дня, яке зберігалось на СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка. Також аграрій надав вказівки працівникам свого підприємства ремонтувати російську військову техніку та зберігати її в гаражах підприємства. Як стверджує СБУ, автомобілі  фермера використовувались російською армією для переміщення та зведення фортифікаційних споруджень. Взамін на це власник Агрофірми Шевченка отримав дозвіл на проведення посівної кампанії та подальшого збору урожаю.

Крім цього, Супрун, за версією СБУ, ще в березні 2022 року надав вказівку працівникам свого підприємства, за допомогою телескопічного навантажувача Manitou та автомобіля “камаз”, які перебувають на балансі вказаного підприємства, допомагати російським військовим перевозити бетонні блоки для облаштування блокпостів. Вже в квітні аграрій надав вказівку працівникам свого підприємства порубати дерева з метою їх подальшого використання для облаштування бліндажів російської армії. В тому ж місяці, Супрун дав вказівку працівнику свого підприємства, за допомогою телескопічного навантажувача “Manitou” допомогти російським військовим витягнути з кювету артилерійську техніку БМ-21 “Град”. Для цього аграрій виїжджав особисто на місце події.

В період березня-травня 2022 року, як повідомляє СБУ, Супрун маючи добрі відносини з окупаційною адміністрацією та російськими військовими, почав видавати за своїм підписом та печаткою СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка довідки працівникам підприємства та жителям села Кирилівка, які надавали їм можливість вільно пересуватись під час комендантської години.

За інформацією руху “Чесно”, в 2020 році Супрун балотувався від партії “Слуга народу”, але не був обраний.

В 1998 та 2002 роках Супрун обирався до Вовчанської райради. В 2006 став депутатом Харківської облради від “Партії регіонів” та очолив постійну комісію з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. В 2006 та 2007 роках балотувався від “Партії регіонів” до Верховної ради, але так і не був обраний. В 2010 році від “Партії регіонів” обрався до Червоноармійської сільської ради Вовчанського району, а вже в 2015 році став вдруге депутатом Харківської облраади від партії “Наш Край”, де за даними газети “Сільські вісті”, став заступником голови комісії облради з питань аграрної політики, земельних відносин і природокористування.

За даними порталу “YouControl”, з 2005 по 2010 роки Супрун був керівником Вовчанської районно організації “Партії регіонів”. Станом на зараз Супрун є керівником та власником приватного сільськогосподарського підприємства ім. Т,Г. Шевченка з Кирилівки, керівником та власником СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка та керівником, власником ТОВ “Ресокс”, яке спеціалізується на розведенні молочних порід худоби.

Як вказується на сайті Вовчанської райради, Супрун є заслуженим працівником сільського господарства України, неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства аграрної політики, відзнаками Харківської обласної ради та обласної державної адміністрації.

Цікаво, що в матеріалі газети “Сільські вісті” від серпня 2017 року, вказано що Агрофірма імені Т. Г. Шевченка Олега Супруна передала в зону АТО для спецпідрозділу «Альфа» двомісний вертоліт «Робінсон-22».

Exit mobile version