Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець відкрив на АРМА провадження про порушення права на інформацію у зв’язку з ненаданням переліку російських та білоруських активів, які були арештовані після 24 лютого і передані в управління агентства. Про це йдеться у відповіді омбудсмена на звернення аналітиків Trap Aggressor.
Ще на початку жовтня аналітики звернулися до Агентства з розшуку та менеджменту активів із запитом, у якому просили надати перелік російських і білоруських активів (а саме корпоративних прав, майнових комплексів і підприємств), які були арештовані та передані АРМА після повномасштабного вторгнення. Разом з цим аналітики запитували суму, що надійшла до державного бюджету від здійснюваного АРМА управління такими активами.
У кінці вересня тво голови АРМА Дмитро Жоравович заявив, що з початку війни у реєстрі арештованих активів обліковуються такі російські та білоруські активи: 140 записів про арештовані земельні ділянки, понад 400 – щодо нерухомості, понад 20 тисяч залізничних вагонів, 29 майнових комплексів і підприємств, 225 записів про корпоративні права та майже 1,3 тис. рухомого майна (транспорт, коштовності, сільгосппродукція і сировина тощо).
На питання про суму АРМА повідомила, що загалом з 24 лютого до держбюджету перераховано понад 14,7 млн гривень від здійснюваного управління арештованими активами. Проте виокремити суму, що надійшла до бюджету від менеджменту російськими та білоруськими активами, в АРМА не змогли, пояснюючи це тим, що договори управління арештованими активами можуть містити численну кількість активів, у тому числі корпоративні права, з огляду на що виділити надходження від управління окремим активом у складі договору не вбачається за можливе.
На інші питання в АРМА відповісти відмовились, пославшись на воєнний стан.