368.media

Активісти втручаються у процес обрання членів Вищої ради правосуддя

У Раді суддів України заявили про тиск зі сторони відомих громадських організацій та їх фактичне втручання у процес обрання членів Вищої ради правосуддя.

Ситуація склалася настільки дивно, що недовіру у громадськості вже викликають навіть ті кандидати у ВРП, які вдало пройшли Етичну раду, створення якої перш за все вимагали ті ж самі громадські організації та активісти.

В РСУ підкреслили, що прямо зараз суддям фактично намагаються давати вказівки, кого призначити на посади членів ВРП, а кого – ні.

На жаль, останнім часом окремі особистості відверто вдаються до інформаційних диверсій та маніпуляцій, які не можна розцінити інакше, аніж підрив засад державної влади в Україні, яка поділяється згідно з Конституцією України на законодавчу, виконавчу та судову.

При цьому вони прикриваються високими гаслами та цинічно використовують воєнні реалії. З огляду на це, змушені перервати мовчання та нагадати, що огульній критиці на різних стадіях судової реформи піддавалися не лише представники судової влади, а і парламентарі, офіс Президента України, та й, зрештою усі, хто мав свою думку та її відстоював.

Вже на етапі реалізації судової реформи при обранні на посади нових членів ВРП такої ж критики зазнавали народні депутати, науковці.

Обливаються брудом всі, навіть кандидати до Вищої ради правосуддя, які пройшли перевірку Етичної ради. Були відверті намагання давати вказівки, кого слід обирати, а кого – ні.

Сьогодні це питання постало знову, адже згадані особистості продовжують обливати брудом не лише всіх без винятку суддів, а, і знову ж, кандидатів до ВРП, які вже успішно пройшли перевірку Етичної ради.

Мусимо нагадати, що суть роботи судді бути незалежним і не піддаватися жодному тиску, тому подібного роду заяви можуть мати діаметрально протилежний ефект, адже вибори члена ВРП відбуваються таємно та на основі вільного волевиявлення судді.

Судова влада завжди попереджала що судова реформа могла мати своїм наслідком припинення повноважень ВРП і це матиме катастрофічні наслідки. На ці застереження ніхто не реагував, їх ніхто не хотів чути, а коли це сталось, то винними залишилися всі, окрім тих, хто не хотів нікого чути.

Кандидати до складу ВРП від з’їзду суддів України нарешті отримали висновки від Етичної ради. Рада суддів України наразі проводить підготовку до з’їзду суддів. Дата з’їзду буде визначена на найближчому засіданні й він обов’язково відбудеться у січні 2023 року.

Усіх кандидатів, які отримали позитивні висновки Етичної ради, ми вважаємо такими, що гідні обійняти високу посаду члена ВРП. Сьогодні наші зусилля спрямовані на те, щоб вони могли донести свою позицію та своє бачення роботи у ВРП до делегатів з’їзду з тією метою, щоб обрання членів ВРП відбулося.

Нагадаємо, що 1 листопада 2022 року Етична рада визначила 16 кандидатів по квоті з’їзду суддів, які пройшли відповідну перевірку на доброчесність.

XIX з’їзд суддів, на якому будуть обирати 8 членів ВРП, заплановано на січень 2023 року.

Exit mobile version